Runecast

Domů >> Výrobci >> Runecast

Společnost Runecast Solutions vyvíjí nástroj pro analýzu virtualizovaných prostředí založených na platformě VMware. Jeho uživatelé tak mohou odhalit potenciální problémy a předejít výpadkům ve svých datacentrech. Runecast byl založen roku 2014 v Brně šesticí spoluzakladatelů v čele se Stanimirem Markovem, aktuálním CEO. Jednalo se o kolegy ze společnost IBM, kteří chtěli zúročit své dlouholeté zkušenosti převážně s platformou VMware. O rok později byl výsledkem společného snažení nástroj Runecast Analyzer. 

 

Společnost se stále rozrůstá, aktuálně působí na celosvětovém trhu a sbírá velkou řadu ocenění. Runecast byl například zařazen do seznamu „Cool Vendor“ společností Gartner. Jedná se o ocenění pro nové, inovativní a progresivní technologické firmy, které mají velký potenciál do budoucnosti.

 

Produkty v portfoliu DNS

Runecast Analyzer pomocí pokročilé analýzy předpovídá možné problémy v prostředích VMware (vSphere, vSAN, NSX, Horizon), VMware Cloud on AWS, a AWS Public Cloud. Díky této analýze pomáhá předcházet komplikacím a výpadkům díky porovnání aktuální konfigurace VMware nástrojů s několika znalostními bázemi. Jedná se například o VMware Knowledge Base a Best practices, kde adminům šetří velké množství času v porovnání s manuálním prohledáváním těchto obsáhlých databází. Runecast Analyzer automatizuje bezpečnostní audit pro vaše AWS & VMware prostředí, napříč standardy: VMware Security Hardening Guide, CIS Benchmarks, NIST, PCI DSS, DISA STIG, HIPAA, BSI IT-Grundschutz, atd. Součástí je také robustní nástroj pro správu logů a v neposlední řadě i automatická kontrola kompatiblity hardware vůči jednotlivým verzím VMware nástrojů. V aktuální verzi byla přidána podpora SAP HANA clusterů na platformě VMware.

 

Kontakt

MARTIN ZGRAJA 

Sales/Account Manager, mzgraja@dns.cz, +420 724 631 602

 

MAREK KOLÍN

Technical Consultant, mkolin@dns.cz, +420 775 033 075