Dell Technologies

Domů >> Divize >> Dell Technologies

PowerStore

Společnost Dell Technologies uvedla na trh své nové Midrange úložné pole, Dell EMC PowerStore.   

 

Úložiště je postaveno od základů na nové technologii s end-to-end flash architekturou a s podporou SCM/NVMe/SSD disků.  

PowerStore používá jednu architekturu a podporuje blokový, souborový, kontejnerový a VMware vVols přístup. Je schopný pojmou různorodé aplikace, fyzické i virtuální svazky, kontejnery či tradiční soubory. Právě to PowerStoru umožňuje postavit se všem výzvám a vyřešit požadavky nové „datové éry“. 

Pokročilá redukce dat kombinuje hardwarovou kompresi dat a deduplikaci, s cílem efektivně využít úložnou kapacitu a pomocí hardwarové akcelerace. Díky Intel QuickAssist jsou deduplikace a komprese 100% inline a vždy zapnuté. To umožňuje společnost Dell Technologies garantovat redukci dat 4:1 . 

VIDEO VIDEO

 

 

 

Interaktivní deep dive - Dell EMC PowerStore OS 2.0

Dell EMC PowerStore přichází po roce na trhu nejen s novým modelem, PowerStore 500T, ale také s novou verzí firmwaru, PowerStore OS 2.0. PowerStore OS 2.0 navyšuje výkon, zlepšuje datovou redukci a umožňuje propojení serverů a pole pomocí NVMe over Fabric. Pojďte s námi probrat tyto i další vlastnosti do detailu, abyste je mohli využít ve Vašich řešeních! 

Registrace

Dell Technologies

V souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění souhlasím se zpracováním poskytnutých osobních údajů, kontaktních informací a emailové adresy společností DNS a.s., se sídlem Na Strži 65/1702, Praha 4 za účelem zařazení do databáze a dalšího marketingového užití tj. zejména nabízení výrobků, služeb a za účelem zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu 10 let do odvolání.

Svou registrací souhlasím s pořízením a použitím fotografií a audio/video záznamu mé osoby i mého doprovodu (který bude mnou obeznámen) pro propagaci a prezentaci akce.

PowerStore 500

Společnost Dell Technologies uvádí na trh nový model Midrange úložného pole, Dell EMC PowerStore 500. 

 

Jde o nejmenší model z úspěšné řady Full NVMe úložných polí PowerStore. Tento model je ideální pro jakékoli řešení vyžadující optimální kombinace nízké ceny, vysokého výkonu, kompaktního designu, jednoduché správy a inteligentní automatizace. Jako člen rodiny PowerStore zdědil PowerStore 500 i veškerou skvělou technologii svých větších “bratrů”. 

 

Od ostatní modelů se PowerStore 500 liší v následujícím:

• PowerStore 500 má přívětivější cenu než jeho větší bráškové, toho bylo dosaženo snížením počtu CPU na řadič ovšem byly použity výkonnější CPU s vyšší frekvencí a vice jádry což tento hendikep výrazně snižuje a umožňuje “pětistovce” mít stále úchvatný výkon.
• Na rozdíl od vyšších modelů PowerStore 500 nevyžaduje použití až čtyř slotů pro NVRAM cache moduly (místo toho se používá interní DRAM). Proto je všech 25 slotů k dispozici pro disky a uživatelská data.
• PowerStore 500 nepodporuje rozšiřující boxy SAS i tak díky až 25x15.36TB diskům, dokáže dosáhnout obřích kapacit pro data 349 TiB čistého prostoru bez deduplikace a s garantovanou deduplikací 4:1 až 1,39 PiB užitného prostoru pro data.
• PowerStore 500 je k dispozici v konfiguraci modelu T (unifed NAS/block služby nebo čistě blokové implementaci pro maximální IOPS výkon) to umožňuje využívat ho jako univerzálního úložiště naplno pro většinu zákaznických požadavků.
 

Podívat se můžete i na krátké představení PowerStore 500.

 

Pokud vás nový PowerStore 500 zaujal, neváhejte nás kontaktovat pro více informací. 

 

Servery Dell EMC PowerEdge 15.generace přicházejí

Dell Technologies, jeden z lídrů mezi výrobci Enterprise produktů a řešení, přichází s již 15. generací serverů PowerEdge! 
Nová generace osazena procesory Intel a AMD je postavena na nejnovějších technologiích, které mají pomoci uživatelům akcelerovat jejich byznys tím, že budou moci rychleji inovovat, přizpůsobovat se a růst.

 

Všechny varianty budou již brzy dostupné k naceňování. 

 

Na platformě Intel budou nejdříve dostupné nejvyužívanější modely PowerEdge R750, R750xa, R650, C6520, MX750x postavené na 3.generaci Intel® Xeon® Scalable procesorů. V následujících měsících pak další a menší modely R750xs, R650xs, R550, R450.

 

Na platformě AMD budou vybaveny 3.generací AMD EPYCTM procesorů a dojde tedy k oživení již prověřených modelů 15.generace - R7515, R7525, R6515, R6525, C6525, XE8545.

 

Nové klíčové vlastnosti 15.generace serverů
-    Vyšší počet výpočetních jader CPU pro Hybrid Cloud, IaaS, PaaS, VDI a Databáze SAP, Oracle
-    Vyšší frekvence jader CPU pro využití v HPC a jednovláknových aplikací
-    Větší propustnost a nižší latence díky PCIe Gen 4 a DDR 4/6/8 paměťovými kanály na 3200MT/s
-    Až 32 DIMM slotů pro větší kapacitu RAM a využití zejména in-memory databází, vyšší hustoty virtualizace
-    Zvýšení transakčního výkonu, propustnosti a snížení latence Storage subsystému díky NVMe RAID řadičům PERC
-    Boot Optimized Storage Systém (BOSS) karta nyní umožňuje vysokou dostupnost a obslužnost
-    Nové technologie umožňující snížení tepelného vyzařování vysoce výkonných komponent

 

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

The Power Cup Dell Technologies

 

Gratulujeme našim partnerům a děkujeme jim za velmi kvalitní reprezentaci České Republiky. Dosažením 7. místa v Intel Finále mezinárodní soutěže Dell Technologies Power Cup udělali České republice velmi pěkné jméno. Tohoto finále se účastnilo 40 zemí, za nějž soutěžilo TOP 10 postupujících z národních kvalifikací.

 

 

 1. Romania
 2. Russia
 3. Poland
 4. Spain
 5. Arab Emirates
 6. Serbia
 7. Czech Republic
 8. Egypt
 9. France
 10. Turkey

 

Jmenovitě děkujeme a blahopřejeme k velmi krásnému umístění:

 

Umístění Jméno Firma
21 Vít Hofer AceProIT
47 Pavel Mühl Smarty.cz
58 Jindřich Vachata DNS
79 Vlastimil Smékal KSPCS
86 Martin Novotný Datron
88 Zdeněk Maděra DataForce
91 Jan Cipra Gapp System
107 Antonin Kozelka Gapp System
108 Tomáš Neuberg DNS
215 Miloš Novotný Ipexo

 

Gratulujeme i účastníkům AMD finále, jež obsadili také skvělé 11. místo.

 

Firma Jméno
DPDC Klára Nečasová
Agora Plus Radim Wagenknecht
PowerSystem Martin Polata
SNT Pavel Janků
Naradihornig Ondřej Hornig
Comit Radka Chlubnová
DNS Tomáš Včelička
DNS Vladimír Havelka
IT Awacs Vítězslav Venglář
Multisys Petr Přidal

 

 

Dell EMC VxRail

Aby mohla Vaše společnost běžet na plné obrátky, potřebuje kvalitní zázemí. Dříve stačilo postavit v kanceláři server, ale v digitální éře se společně s rapidním vývojem technologií násobně zvyšují nároky na infrastrukturu. To sebou nese řadu komplikací. Musíme odhadovat růst infrastruktury na několik let dopředu, neustále obnovovat zastaralou technologii, a udržovat vše v běhu. Přitom bychom se nejraději soustředili na rozvoj a inovace.

Proto vytvořil Dell Technologies ve spolupráci s VMware VxRail appliance – plně automatizované, hyperkonvergované datové centrum. Základ on-premise cloudu, který je bezpečně u Vás, ale zároveň je maximálně flexibilní. Díky automatickým upgradovacím balíčkům je infrastruktura stále aktuální a plně funkční. S VxRail se staráte jen o to důležité – o služby pro Váš byznys, které jsou vždy dostupné.

Správa VxRail je navíc snadná díky integraci do jediné konzole vCenter. Už nikdy nebudete migrovat. Infrastrukturu jednoduše rozšíříte o nejnovější technologii, která se automaticky propojí se stávajícím řešením. Díky VMware do VxRail neustále přibývají nové funkcionality, které umožňují nasazení a využítí nejnovějších IT trendů. 
Řešení splňuje ty nejpřísnější nároky na bezpečnost a spolehlivost. Jedná se o řešení pro datová centra s ochranou proti selhání hardware, ale i proti výpadku celé lokality, kdykoliv připravené na Disaster Recovery.

VxRail umí být velký, ale i malý. Díky prověřeným a širokým možnostem škálovatelnosti přináší Enterprise řešení do malých a středních firem. I díky automatizaci implementačních kroků se VxRail datové centrum pyšní nejrychlejším nasazením na trhu – již od 3 dnů. 

V DNS a.s. Vás rádi s řešením blíže seznámíme, provedeme analýzu, připravíme návrh i implementaci řešení s profesionální podporou přímo od výrobce Dell Technologies.

Jste připraveni na budoucnost? VxRail – strategické a nadčasové řešení datového centra.

 

Klíčové vlastnosti:

 •     Kompletní řešení včetně vSAN storage se ovládá jednoduše přímo z vCenter. 
 •     Každá aplikace (VM) může mít přesně nastavený výkon a požadovanou úroveň ochrany dat.
 •     Redukce dat pomocí deduplikace a komprese a certifikovaná enkrypce FIPS 140-2.*
 •     Ochrana dat je možná na úrovni lokálního clusteru, mezi více lokalitami.*
 •     Možnost návratu VM do historického bodu v čase pomocí žurnálu Dell EMC Recover Point.
 •     Akcelerace zápisů i čtení pomocí SSD, NVMe i nových persistentních pamětí.
 •     Možnosti růstu přidáváním disků, paměti nebo dalších serverů.
 •     Možnost připojení serverů i mimo ESXi cluster pomocí iSCSI protokolu.
 •     Nemusíte nic složitě konfigurovat a testovat, vše je kompletně integrované a vyladěné již z výroby.
 •     Široký výběr odladěných konfigurací: Optimální výkon, kapacita i síťová konektivita pro každého.
 •     Hardware je založený na kvalitních komponentách a serverech Dell EMC PowerEdge.
 •     Profesionální automatizovaný support serverů, storage i hypervizoru na jednom místě.
 •     Možnost rozšíření řešení o virtualizaci sítí a cloud automatizaci (VMware NSX a vRealize).*

 

Díky tomu, že jde o softwarově definované řešení, přinese každá nová verze spoustu vylepšení a adaptací na nové HW technologie. Vy tak nemusíte čekat spoustu let na složitou migraci diskového uložiště na novou generaci. V aktuální verzi vSAN je již také například integrace zálohování a souborové služby, které z vSAN udělají i sdílené souborové uložiště. Vše dostupné pouhou aktualizací SW na novou verzi.
 
*některé vlastnosti vyžadují příslušnou licenci

 

DNS a.s. má jasno v tom kdo je lídrem mezi HCI řešeními, jaké poskytuje výhody a proč by měli společnosti všech velikostí usilovat o nasazení a provoz Hyper-konvergovaného řešení, kterým je Dell EMC VxRail.

V případě zájmu o přípravu VxRail řešení se můžete obrátit na tým divize Dell Technologies společnosti DNS a.s. 

 

 

Přečte si také:

Dell Technologies HCI VxRail demo

DNS PreSale tým má novou „hračku“ – All Flash VxRail (4 nody)

Dell EMC VxRail s AMD EPYC2 !

Nový AMD node ve VxRail

Dell EMC PowerProtect Backup Service

Cloud Based platforma na ochranu vašich dat od Dell Technologies. 

Jak společnosti přijímají cloudovou strategii, omezení a složitost tradiční ochrany dat uložených v cloudu je větší. Bylo tedy potřeba vyvinout novou strategii ochrany, která zajistí stejnou úroveň pro služby běžící on-premise a v cloudu. Dell Technologies, lídr v oboru ochrany dat, je jedním z mála výrobců, který nabízí jak SaaS, tak tradiční ochranu dat pro služby běžící on-premise nebo v cloudu. 

Služba PowerProtect Backup Service umožňuje mít prostřednictvím jediné konzoly konzistentní přehled a správu nad ochranou dat napříč aplikacemi Microsoft 365, Google Workspace a Salesforce, stejně jako koncovými zařízeními nebo on-premise běžícími službami. 
Dell EMC PowerProtect Backup Service využívá cloudovou infrastrukturu AWS k zajištění odolnosti a rychlosti, kterou potřebujete splnit SLA s nízkými TCO.
Cloudová platforma je pružně škálovatelná dle vašich potřeb. Svá data, služby a koncová zařízení tak můžete začít chránit během několika minut. 

Přehled vlastností:
Bezpečná a škálovatelná platforma

 •         100% SaaS
 •         Škálovatelnost bez omezení
 •         Žádná správa infrastruktury
 •         Nasazení během několika minut
 •         Certifikace FedRAMP, FIPS, HIPAA, Socs 2, Turste an ISAE 3000 Type II a Skyhigh Enterprise-Ready
 •         Globální client-side deduplikace
 •         Šifrování „in-flight and at rest“

Podporované služby

 •         SaaS aplikace zahrnující Microsoft 365, Google Workspace a Salesforce
 •         Desktopy/laptopy (Win, Linux)
 •         Mobilní zařízení (iOS, Android)
 •         On-prem a in-cloud hybridně běžící služby a aplikace (VMware, Hyper-V, SQL, Oracle, File Servers Win/Linux, NAS)

Ochrana Dat

 •         Automatizovaná záloha do cloudu
 •         Disaster Recovery as a Service
 •         Long-term retention

Dodržování práv a předpisů

 •         Právní pozdržení
 •         Automatizované dodržování předpisů
 •         Federované vyhledávání
 •         Reporting

 
Pro více informací nás neváhejte kontaktovat, váš Dell Technologies tým DNS a.s.
 

 

 

IT DELLiKATESY FY21

 

Podmínky DNS Dell Technologies SMB motivační akce DELLiKATESY:
Projektu se mohou účastnit pouze společnosti, které byly schváleny do SMB programu DNS divize Dell Technologies.  Společnost se může přihlásit do Projektu tak, že její zaměstnanec pošle žádost o registraci spolu se souhlasem podmínek Projektu na email tneuberg@dns.cz. Do programu bude zařazena pouze partnerská společnost s Dell EMC statutem Authorized nebo Gold. Do Projektu se lze registrovat po celou dobu trvání aktivity. V rámci jedné společnosti se může do Projektu zapojit více zaměstnanců jedné společnosti.
Akce je platná pouze pro český trh.

 

Jak DNS Dell Technologies SMB motivační akce DELLiKATESY probíhá?

 • Registrovaní partneři získají za svůj nákup portfolia Dell Technologies, produkty ISG a CSG (dále specifikováno níže*) v době trvání projektu virtuální kredit, za který si budou moci nakoupit po skončení Projektu produkty portfolia Dell Technologies dle svého výběru.
 • Finální stav kreditu bude účastníkům (vždy kumulovaně za daného partnera) vyhodnocen a zaslán maximálně do 14 dnů od data ukončení aktivity. Získané kredity lze uplatnit do 13. 5. 2022. 
 • Získané kredity lze čerpat v průběhu celé motivační aktivity. 
 • Získané kredity se po dobu trvání motivační akce sčítají, a to dohromady pro danou společnost.
 • Uplatnění kreditů, v rámci nebo po ukončení Projektu si společnost prostřednictvím svých obchodníků vybere z portfolia Dell Technologies produkty a nechá si je nacenit u DNS.
 • DNS vybrané zboží vyfakturuje společnosti a na faktuře uplatní slevu k prodanému zboží, tak, aby výsledná cena všech položek byla 1 Kč. 1 virtuální kredit = 1 Kč sleva k prodanému zboží na následnou objednávku v rámci Projektu. 
 • Kredity lze kombinovat s doplatkem z ceny.
 • Virtuální kredity není možné směnit u DNS za dobropis nebo hotovost.
 • Nákup portfolia Dell Technologies probíhá vždy dle aktuální výše kreditu a aktuální ceny produktu Dell Technologies.
 • *Produkty ISG a CSG za které lze získat kredit pro DNS Dell Technologies SMB motivační akci DELLiKATESY:
  • ISG produkty: Servery, Storage, Networking, Backup etc… – kredit ve výši 1% z obratu uhrazených faktur.
  • CSG produkty: Desktopy, Notebooky, Monitory, příslušenství ke koncovým stanicím – kredit je ve výši 0,5% z obratu uhrazených faktur.
 • DNS Dell Technologies Midmarket projekt motivační akce se nevztahuje na:
  • speciální nízkomaržové obchody, budou označeny ze strany DNS takto
  • koncové zákazníky zařazené do jedné z těchto skupin:
   • vyšší státní organizace – ministerstva, úřady vlády, krajská města a pod ně spadající organizace 
   • státní podniky a organizace, včetně dopravních podniků a krajských nemocnic či univerzit a fakultních nemocnic
   • velké průmyslové podniky, finanční sektor, banky a pojišťovny
   • segmenty telekomunikace 
   • energetika

Motivační akce platí od 1. 4. 2021 do 31. 3. 2022.

 

DNS autorizovaný distributor Dell Technologies FY22

Vážení obchodní partneři,

 

rádi bychom se s vámi podělili o skvělé zprávy! Divize Dell Technologies DNS opět obhájila, a jak je již naším dobrým zvykem i přeplnila, požadavky na kompetence autorizovaných distributorů Dell Technologies pro FY22. Náš široký obchodní a technický tým je nyní oficiálně autorizován v 11ti kompetencích viz níže.

 

Těšíme se na spolupráci v novém FY!
 
DNS tým Dell Technologies
 

Dell Technologies Competitive Swap program

Vážení partneři, řešíte-li u svého koncového zákazníka dodávku diskového pole, nebo zálohovacího řešení, pak se od začátku neváhejte ptát, zda náhodou již nemají diskové pole o jakéhokoliv jiného výrobce. V případě, že odpověď bude kladná, pak pár jednoduchými úkony, můžete získat zpětné rabaty navíc. 

 

Pro Gold, Platinum a Titanium partnery je to až 8% z pořizovací ceny nového diskového pole. 

 

Pro Authorized je zpětný rabat ve výši až 6% z pořizovací ceny nového diskového pole. Tento program s názvem „Competitive swap“  již realizuje 3tím rokem, a funguje velmi dobře.

 

Ptáte se, co pro zařazení a úspěšnou realizaci tohoto programu musíte u své obchodní příležitosti udělat?
1)    Zjistit u koncového zákazníka, zda již nemá nějaké diskové pole jiného výrobce (servery se spoustou úložného prostoru se bohužel nepočítají)
2)    Při registraci projektu uvést, že se jedná o Competitive Displacement a určit výrobce „vyměňovaného pole“

 

3)    Při objednání vyplnit a odeslat na Dell obchodníka, který tento případ s Vámi řeší (pokud nevíte kdo, pošlete na svého obchodníka v DNS) dva vyplněné a podepsané formuláře.

 • Na jednom koncový zákazník potvrzuje, že vlastní diskové pole, určuje jeho výrobce, model a obsaženou diskovou kapacitu a dále také, kde je pole umístěno a svým podpisem stvrzuje, že toto pole bude postaveno mimo produkční prostředí (lze jej nadále provozovat pro testování, zálohování a tak dále).
 • Na druhém vy, myšleno partner realizující dodávku, určujete opět stávající pole jež má zákazník v majetku, a společně s Dell obchodníkem stvrzujete svým podpisem.
 • Partner letter
 • Customer letter

4)    Na konci příslušného Dell Technologies kvartálu inkasujete příslušný zpětný rabat
Takto jednoduché to je! Takto snadno můžete získat více…

Jaká zařízení mohou být nahrazována?
Hardware: IBM; HPE; Huawei; Nutanix; NetApp; Pure; Rubrik; Cohesity; Quantum; Hitachi.
Software: IBM; HPE; Veeam; Commvault; Veritas.
+ další výjimky jsou možné vyžádat od regionálního týmu – my v DNS Vám s tím umíme pomoci.

Mohu aplikovat tento program na již schválenou registraci?
Ano, v DNS díky rozsáhlé komunikační kompetenci umíme nechat posoudit a případně schválit tento program, i na již schválenou registraci. A je jedno, jestli jste na tento program zapoměli, nebo že jste se o stávající storage jiného výrobce u koncového zákazníka dozvěděli později… Dokud není objednáno, pak je stále možné nechat tento program doschválit.

Jaká zařízení Dell Technologies mohou být takto bonifikována?
Jsou to zařízení zahrnutá v Dell partner Programu pod LOB Storage +, tedy konkrétně Storage, CI/HCI, and Data Protection.

Z jakého základu je počítána ona avizovaná částka?
Rabat je počítán pouze z Hardware and Software položek v rámci systému, tedy část služeb se do tohoto základu nepočítá. Jelikož máte cenu pouze vždy za celý systém, těžko se indikuje, kolik to nakonec po přepočtu bude. Neexistuje exaktní vzorec…

Lze tento program sloučit s jinými programy?
Tento program se vzájemně vylučuje pouze s programy Tech refresh – náhrada stávajícího pole, a New Business Incentive – do koncového zákazníka nebylo dodáno diskové pole Dell po dobu  let nazpět. Jinak procenta za Competitive swap můžete přidat k základnímu a růstovému rabatu. Jediné omezení tohoto rabatu je zastropování na částce $160 000 na zákazníka za kvartál.

Tedy neváhejte a vylepšete si profitabilitu svého podnikání prodejem STORAGE +  od Dell Technologies s DNS, nejlepším Value Add Distributorem na českém trhu!

 

V případě zájmu kontaktujte tým DNS Dell Technologies.