Novicom

Novicom

Novicom je český výrobce nástrojů pro síťovou správu, monitoring a bezpečnost, který dosahuje nadstandardní bezpečnosti a provozní spolehlivosti. Orientuje se na zákazníky vyžadující vysokou míru bezpečnosti a provozní spolehlivosti svých sítí.

Novicom, s.r.o. je český výrobce nástrojů pro síťovou správu, monitoring a bezpečnost. Díky vlastním technologiím dosahuje nadstandardní bezpečnosti a provozní spolehlivosti, a to i v rozsáhlých distribuovaných sítích. Novicom působí již od roku 1994 na IT trhu a orientuje se na střední a velké zákazníky, vyžadující vysokou míru bezpečnosti a provozní spolehlivosti svých sítí. Kromě České republiky se prosazuje se svými řešeními i v zahraničí.

 

Novicom se snaží postupně rozšiřovat své produktové portfolio tak, aby byl schopen naplnit svoji vizi Aktivního SOCu.

 

Klíčovými produkty Novicomu jsou ADDNET, BVS a ELISA.

 

AddNet je unikátní DDI/NAC nástroj pro řádové zvýšení efektivity správy IP adresního prostoru a řízení bezpečnosti přístupu v rozsáhlých sítích. AddNet plně podporuje přicházející trend outsourcovaného bezpečnostního dohledu, tzv. externího SOCu (Security Operations Centra). Operátoři SOCu tak díky AddNetu mohou za společnost bojovat s hackery 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.
https://www.novicom.cz/addnet

 

 

Efektivní činnost SOCu je podporována dalším produktem Novicomu – BVS (Business Visibility Suite), což je nástroj pro přehlednou vizualizaci síťových komunikací IP zařízení a modelování souvislostí business služeb s IT infrastrukturou. BVS usnadňuje připojení (onboarding) společnosti ke službě SOCu. Zajišťuje průběžné předávání potřebných informací o stavu síťových zařízení v síti společnosti a především dokáže operátorům SOCu poskytnout informaci o možných důsledcích útoků nebo co se stane s provozem společnosti po odpojení konkrétních zařízení.
https://www.novicom.cz/bvs

 

Novicom ELISA Security Manager je nástroj pro sběr a vyhodnocení kybernetických bezpečnostních událostí. ELISA je robustní, výkonné, zároveň však nákladově velmi efektivní řešení pro sběr, korelace a analýzu logů. Systém poskytuje vysoký komfort při analýze detekovaných bezpečnostních incidentů a relevantních logů. ELISA je také významnou součástí strategie Aktivní SOC (Security Operation Center), kterou se Novicom, spolu se svými SOC partnery, snaží na trhu prosadit. 
https://www.novicom.cz/elisa

Novicom ADDNET pro efektivní správu síťových služeb a řízení přístupu do sítě, společně s řešením Novicom BVS pro vizualizaci síťových zařízení včetně jejich návaznosti na business procesy, a nástrojem Novicom ELISA pro sběr a vyhodnocení kybernetických bezpečnostních událostí, tvoří unikátní portfolio, které připravuje zákazníky k rychlému a bezproblémovému připojení ke službě SOC.

 

Zákazníci, využívající tuto platformu produktů, pak mohou plně využít výhod nadstandardních služeb Aktivního SOCu. Vybraní SOC operátoři jsou díky tomu schopni garantovat plně kvalifikovanou aktivní reakci na kybernetické útoky v režimu 24x7 bez nutné součinnosti se správci systémů u zákazníka. To plně odpovídá současnému trendu využívání vrcholového bezpečnostního dohledu (SOC) formou služby. Tím se eliminuje ekonomická nevýhodnost při pořizování kompletního spektra jednoúčelových technologií a při nutnosti mít inhouse k dispozici vysoce specializovaný tým schopný postavit se kdykoliv profesionálním hackerům.

 

NOVICOM – CYBER SECURITY & NETWORK MANAGEMENT HAS NEVER BEEN EASIER.
 

Kontakt

Produkty NOVICOM a na ně navázané služby zajišťuje divize Security.

V případě zájmu nás kontaktujte Divize Security DNS a.s.

Jakub Šujanský

Key Account Manager, jsujansky@dns.cz, +420 775 556 641