Podle průzkumu společnosti Gartner významně stoupne počet organizací s plánem reakce na agresivní kyberútoky

Domů >> Aktuality >> Podle průzkumu společnosti Gartner významně stoupne počet organizací s plánem reakce na agresivní kyberútoky

Společnost Gartner zveřejnila svůj průzkum, podle kterého by měly organizace přijmout plány, které zabrání závažným výpadkům v případě kyberútoku (více například v následujícím článku http://www.computerweekly.com/news/2240241129/Business-disruption-cyber-attacks-set-to-spur-defence-plans-says-Gartner).

Společnost Check Point se k průzkumu vyjádřila:

„Pro většinu organizací, a to bez ohledu na jejich velikost, je velmi těžké se zcela vyhnout ohrožení kyberútoky, takže plán reakce na útoky je důležitým krokem. Ale společnosti mají stále hodně možností, jak minimalizovat rizika napadení, mohou například nasadit technologie pro emulaci hrozeb a zastavit malware ještě před jeho proniknutím do podnikové sítě. Efektivní pro zastavení šíření útoků je také segmentace sítí a vzdělávání zaměstnanců, aby nemohlo dojít k útokům využívajícím sociální inženýrství, ostatně tak dnes začíná většina narušení bezpečnosti. Jak vyplývá ze zprávy, bezpečnost není technický problém, který by měl zůstat jen na půdě IT oddělení: Je to kritické téma pro celou organizaci, takže strategie, jak se vypořádat s hrozbami, by se měla řešit na úrovni nejvyššího vedení firmy,“ říká David Řeháček, Field Marketing Manager pro Východní Evropu a Řecko ze společnosti Check Point Software Technologies.