Organizace stále čelí útokům škodlivých kódů těžících kryptoměny, varuje Check Point
Check Point zveřejnil nejnovější Celosvětový index dopadu hrozeb, podle kterého v únoru malware těžící kryptoměny ovlivnil 42 procent organizací po celém světě. Nejčastěji použitým škodlivým kódem k útokům na podniková mobilní zařízení byl v únoru modulární backdoor Triada, následovaly škodlivé kódy Lokibot a Hiddad.
Check Point analyzoval i malware útočící na podnikové sítě v České republice. Na prvním místě je stejně jako v lednu CoinHive, malware těžící kryptoměnu Monero, a na druhou příčku poskočil z 9. místa Cryptoloot, další malware těžící kryptoměny. A v Top 10 jsou dokonce 4 škodlivé kódy těžící kryptoměny, kromě CoinHive a Cryptoloot to jsou ještě Jsecoin (4. místo) a Authedmine (9. příčka).
Zároveň byl vydán žebříček zemí, které jsou nejčastěji terčem kyberútoků. Únor nepřinesl v porovnání s jinými měsíci tolik dramatických změn. Česká republika se posunula o 9 míst mezi nebezpečnější země a v Indexu hrozeb jí patřilo 92. místo. Slovensko se lehce posunulo o 2 příčky na bezpečnější 118. pozici. Na prvním místě se v Indexu hrozeb umístila stejně jako v lednu Botswana. Největší skok mezi nebezpečné země zaznamenalo Estonsko (posun z 90. pozice na 11. příčku).
Více informací najdete v přiložené tiskové zprávě.
Kontaktní osoby:
Tomáš Nguyen, DNS Product Manager Check Point, tnguyen@dns.cz, +420 724 222 190
Stanislav Erben, DNS Product Manager Check Point, serben@dns.cz, +420 724 222 162
Jan Vobruba, Security Consultant, jvobruba@dns.cz, +420 724 222 168
Příloha | Velikost |
---|---|
![]() | 67.69 KB |