IBM se stala první na světě, přestavila chip vyrobený pomocí 2nm procesu

Domů >> Aktuality >> IBM se stala první na světě, přestavila chip vyrobený pomocí 2nm procesu

IBM se stala první na světě, přestavila chip vyrobený pomocí 2nm procesu

Tento nový chip čip může zlepšit výkon o 45 % a až ¾ úsporu energie oproti v současnosti rozšířeným 7nm komerčně dostupným produktům. 
Společnost IBM očekává, že tento design čipu bude základem budoucích systémů jak pro IBM, tak pro jiné výrobce, a potenciální výhody těchto pokročilých 2 nm čipů budou exponenciální pro dnešní nejpokročilejší polovodiče.
Dále předpokládá, že tento 2 nm chip by mohl potenciálně snížit uhlíkovou stopu datových center. Odhaduje, že kdyby každé datové centrum vyměnilo své stávající servery za nové založené založené na 2 nm procesorech, mohlo by to ušetřit dostatek energie pro až napájení 43 milionů domácností.
Pro ty, kterým připadá otravné každodenní nabíjení telefonu, 2nm uzlové čipy zčtyřnásobí životnost baterie mobilních telefonů oproti 7nm uzlovým čipům, což podle společnosti může znamenat, že by uživatelé nabíjeli svá zařízení pouze každý třetí nebo čtvrtý den, nikoli každou noc.
IBM také předpokládá, že to může mít vliv na autonomní automobily tím, že zajistí rychlejší detekci objektů a následnou reakci.

Dokumenty: 
PřílohaVelikost
Image icon 2nm.jpg108.1 KB