HPE Windows server 2022

Domů >> Aktuality >> HPE Windows server 2022

Operační systém Windows server 2022 je nyní dostupný i jako OEM licence od HPE.

Nově uvedený Windows server 2022 nepřínáší žádné převratné novinky. Jeho jádro vychází z předchozí generace 2019 a způsob licencování zůstává naprosto stejný. Hlavní inovace 2022ky jsou namířené zejména do oblastí zabezpečení serveru, hlubší integrace s Azure cloud a větší podpory kontejnerové virtualizace.

Bezpečnost

Systém dostal pokročilé více úrovňové zabezpečení, které chrání hardware, firmware a chod operačního systému. Součástí Windows 2022 jsou utility pro bezpečné spuštění Windows Serveru a minimalizaci napadení firmware, utility pro zabezpečení jádra operačního systému, nebo nástroje pro maximální využití šifrovacího čipu Trusted Platform Module 2.0 (TPM 2.0).

Integrace s Azure Cloud

Windows Server 2022 má ve výbavě těsnější integraci do Microsoft cloudové služby Azure a stal se plnohodnotným operačním systémem pro hybridní cloud postavený na této technologii. Uživatel může s jedním OS realizovat Azure služby jak ve svém datovém centru, tak v Microsoft cloudu.

Aplikační flexibilita

Operační sytém doznal také řady vylepšení v oblasti kontejnerové virtualizace. Windows 2022 mají těsnější integraci s Kubernetes, vylepšený nástroj pro vytváření kontejnerových image souborů, nebo nástroj pro modernizaci .NET aplikací.

Licencování

Způsob licencování zůstává stejný jako u verze 2019. V nabídce jsou edice Essentials, Standard a Datacenter. Nemění se ani licencování přístupových CALů.
 


Downgrade

Uživatelé, kteří si zakoupí Windows server 2022 mají právo downgradeovat na odpovídající edici předchozích generací Windows serveru. Downgrade je možné provést dvojím způsobem:
                 1)    Zákazník si spolu s nákupem nového fyzického serveru může objednat FIO downgrade kit jako HPE part number
                 2)    Zákazník využije dedikovanou webovou stránku pro objednání příslušného downgrade kitu