HPE Primera - diskové pole je nová bomba

Domů >> Aktuality >> HPE Primera - diskové pole je nová bomba

Minulý týden proběhl v Las Vegas HPE discover, na kterém bylo mimo jiné představené zcela nové diskové pole HPE Primera. Výrobce uvádí, že Primera je nejlepší diskové pole, které kdy bylo v HPE představené. Produktový manager Pavel Strašlipka tuto storage nazval zbraní hromadného ničení proti instalované bázi konkurence".

Diskové pole HPE Primera má stejný explosivní základ jako nejprodávanější disková pole 3PAR a k němu navíc přidává řadu nových zajímavých rozbušek. Stejně jako 3PAR používá Active/Active kontroléry, speciální ASIC, možnost přidávání kapacity po dvojicích atd. Nově navíc přináší kompletně přepracovaný OS (firmware), který umožní, aby se jednotlivé funkce/vlastnosti vzájemně neovlivňovali. Takové IT řešení zvyšuje výkonnost a stabilitu systému.

Storage HPE Primera je na trhu k dispozici ve verzích all-flash i hybrid. Dostupné modely: 

 

Tato bomba je obohacená o řadu inovací. HPE pojmenovalo nejdůležitější:

  • Globální inteligence – Stejně jako další HPE infrastrukturní produkty, využívá Primera možností umělé inteligence prezentované nástrojem InfoSight. Na rozdíl od 3PARu nebo Nimbelu je InfoSight integrován přímo do diskového pole a umožňuje tak provádět veškeré optimalizace a automatizace v reálném čase.
  • All-active architektura – Primera je postavená na unikátní multinodové active/active architektuře. Veškeré zdroje jsou vybalancované pro maximální výkon, datové cesty jsou redundantní a umožňují paralelní přístup k datům. HPE svému poli natolik věří, že poskytuje garanci 100% dostupnosti (při zakoupení proaktivní podpory).
  • Servis-centric OS – Součástí Primera pole je ojedinělý operační systém, který radikálně zjednodušuje instalaci, správu a údržbu diskového pole. Uživatelům dává možnost si tento OS aktualizovat vlastními silami bez nutnosti dlouhodobého plánování.
  • Timeless storage – TS je program, který zákazníkům umožňuje přiobjednat k poli služby s řadou dalších benefitů. Např.: SW licence pro běh pole jsou součástí řešení, a to platí i pro budoucí nové vlastnosti; možnost každé tři roky bezplatně od HPE získat nový kontrolér s garancí výkonnostního nárůstu; záruku, že cena servisní podpory se (skokově) nezvýší po skončení předplacené podpory.

 

Tato nová bomba se v cenících objeví 1. července, reálná fyzická dostupnost se očekává na přelomu srpna a září. Stávající osvědčená munice uvedením Primery nijak neutrpí, storage rozšíří řadu HPE diskových polí a 3PAR i Nimble budou nadále v prodeji.

 

Oficiální odkaz: https://www.hpe.com/us/en/storage/hpe-primera.html