GREYCORTEX: Nejčastější chyby ve správě DNS systému a jak je napravit

Domů >> Aktuality >> GREYCORTEX: Nejčastější chyby ve správě DNS systému a jak je napravit

 

 

V GREYCORTEX měli v rámci jejich práce a práce partnerů možnost nahlédnout do síťové komunikace mnoha různých typů společností. V průběhu auditů narazili na nejrůznější špatné konfigurace nebo škodlivé aktivity, takže se tentokrát se podívejme, co neopomenout v oblasti DNS systému.
Jako nejčastější problémy ve správě systému DNS vidí:

  • Neomezeně otevřený port č. 53 – je možné přes něj přenášet libovolná data, a mohou je tak zneužít nejen útočníci, ale i legitimní aplikace.
  • Nejste správcem vlastní domény – vaše síť se pak může stát cílem útoku Man-in-the-Middle.
  • Překlepy v IP adresách DNS serverů – zranitelná jsou zejména ručně konfigurovaná zařízení, kterým se například znemožní bezpečnostní aktualizace.

Jak uvedené problémy řešit? To se dozvíte v článku ZDE.
 

________________

Společnost Greycortex využívá pokročilých metod umělé inteligence, strojového učení a datové analýzy k zabezpečení počítačových i průmyslových sítí.
GREYCORTEX Mendel je NDR řešení pro monitorování síťové bezpečnosti. Kombinuje pokročilé metody analýzy síťového provozu a poskytuje jedinečnou viditelnost sítě, kompletně vizualizuje veškeré síťové komunikace a detekuje rizika a hrozby. Nabízí i možnost účinné a rychlé automatické reakce na nalezené problémy v síti. Chrání proti současným a novým pokročilým hrozbám, které nejsou stávající bezpečnostní nástroje schopny zachytit. Reaguje na rizika způsobená nesprávnou konfigurací sítě, problémy s výkonem sítě a upozorňuje na porušení bezpečnostních zásad.