Co je kontejnerizace a co je Rancher?

Domů >> Aktuality >> Co je kontejnerizace a co je Rancher?

 

Kontejnerizace je virtualizační technologie operačního systému, která se používá k vytváření balíčků aplikací a jejich spouštění v izolovaných prostředích. Kontejnery poskytují nenáročnou metodu balení a nasazování aplikací standardizovaným způsobem v mnoha různých typech infrastruktury.

Rancher je kompletní softwarový stack pro týmy, které používají kontejnery. Řeší provozní a bezpečnostní problémy spojené se správou více clusterů Kubernetes v libovolné infrastruktuře a zároveň poskytuje týmům DevOps integrované nástroje pro provoz kontejnerových úloh.

Jednotná správa aplikací pro více clusterů

Rancher nejenže nasazuje produkční clustery Kubernetes z datového centra do cloudu a na edge, ale také je sjednocuje pomocí centralizovaného ověřování, řízení přístupu a pozorovatelnosti.

Rancher umožňuje zefektivnit nasazení clusterů na holém železe, v privátních cloudech, veřejných cloudech nebo vSphere a zabezpečit je pomocí globálních zásad zabezpečení.

Pomocí nástroje Helm nebo našeho katalogu aplikací můžete nasazovat a spravovat aplikace v libovolném nebo všech těchto prostředích, a zajistit konzistenci více clusterů s jediným nasazením.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IT Operators

Většina vývojářů se o IT infrastrukturu nezajímá. Chtějí jen psát kód a bezpečně vytvářet své aplikace tak, jak jsou zvyklí. Rancher usnadňuje poskytování služby Kubernetes-as-a-Service vývojovým týmům s možností nasazení jejich kontejnerizovaných pracovních zátěží jedním klikem on premise, v cloudu, v hybridním nasazení nebo v edgi. Provozovatelé si mezitím mohou zachovat plnou administrativní kontrolu a možnost sledování a přehledu.
 

Jednotná správa více clusterů
Rancher sjednocuje clustery Kubernetes s centralizovaným ověřováním a řízením přístupu, podnikovým zabezpečením, auditem, zálohováním, aktualizacemi, pozorovatelností a upozorněními. Nasazujte a zabezpečujte clustery konzistentně během několika minut kdekoli pomocí našeho intuitivního uživatelského rozhraní nebo výkonného rozhraní CLI.

Centralizovaný katalog aplikací
Využijte Helm pro nasazení populárních open source nástrojů nebo aplikací z našeho partnerského ekosystému přímo v rámci Rancheru na klíč ve více clusterech.

Konzistentní zásady zabezpečení a jejich dodržování
Rancher umožňuje přímé povolení poskytovatele šifrování a konfiguraci protokolování auditů a omezení rychlosti. Skenování a vyhodnocování konfigurací clusteru podle osvědčených postupů CIS. Konzistentní nasazení bezpečně zajištěných clusterů pomocí šablon clusterů na více substrátech.

Podpora hybridních a vícecloudových systémů
Správa on-prem clusterů a clusterů hostovaných v cloudových službách, jako jsou AKS, EKS a GKE, z jednoho okna. Centrálně konfigurujte zásady zabezpečení, auditujte protokoly a sledujte výkon. Konzistentně nasazujte aplikace pro více clusterů z našeho katalogu aplikací. Řiďte přístup jejich připojením k internímu poskytovateli identit, jako je Active Directory, LDAP nebo Okta.

Urychlení zavádění DevOps
Rancher podporuje nástroje, které si týmy DevOps již oblíbily, jako jsou Jenkins, Gitlab nebo Travis pro budování CI/CD pipeline, Prometheus a Grafana pro sledování, Fluentd pro logování a Istio pro service mesh.

Svoboda inovací
Existuje pouze jedna verze softwaru Rancher, která je 100% svobodná a s otevřeným zdrojovým kódem. Nebudeme vás vázat na ekosystém jednoho dodavatele. Pokud změníte názor na Rancher, můžete jej odstranit s minimálním narušením služeb.