HPE GREENLAKE VDI - Řešení pro rostoucí poptávku po práci na dálku

Domů >> Aktuality >> HPE GREENLAKE VDI - Řešení pro rostoucí poptávku po práci na dálku
Virtualizace desktopů jako služba.

Pandemie COVID 19 přinutila velkou část zaměstnavatelů plošně převést své zaměstnance na home office. Přes počáteční obavy se ukázalo, že produktivita práce tím nijak zásadně neutrpěla. Podle IDC v době před COVID 19 umožňovalo práci z domova pouze 20% zaměstnavatelů, na konci roku 2020 se však toto číslo zvýšilo na 50%. Z nutnosti se stal trend a zaměstnanci budou chtít i nadále mnohem více dělit svůj pracovní čas mezi kancelář a domov.  Tento trend dostal pojmenování hybridní práce nebo hybridní kancelář. Pro firemní IT to však přináší obrovskou výzvu, která spočívá v nutnosti nastavit parametry práce na dálku tak, aby byla bezpečná, rychlá, uživatelsky pohodlná a cenově dostupná.

Možné řešení uvedlo do praxe HPE v prosinci minulého roku. Jedná se o kombinaci infrastruktury jako služby a nástrojů pro virtualizaci desktopů.

HPE GreenLake pro VDI.

HPE GreenLake pro VDI nabízí řešení virtuální desktopové infrastruktury přizpůsobené potřebám uživatelů. To umožní vyhnout se vysokým počátečním nákladům, zrychlí dobu nasazení aplikací a dá se dostatečně a zároveň bezproblémově škálovat podle potřeb uživatelů. Na konci minulého roku HPE oznámilo začlenění klíčových poskytovatelů VDI řešení do programu GreenLake, jako jsou: Citrix, Nutanix, NVIDIA a VMware. Díky tomu si zákaznící mohou v rámci HPE GreenLake pro VDI vybrat typ uživatele tzv. workera a parametry vzdáleného pracovního prostředí. Na základě těchto vstupů nabídne HPE správnou kombinaci zařízení a poskytne optimalizované služby. 

V rámci GreenLake pro VDI jsou k dispozici tato řešení: 
  • Citrix Virtual Apps
  • VMware Horizon
  • NVIDIA virtual GPU
  • Nutanix hyperconverged (HCI) software
Klíčové výhody HPE GreenLake.

Uživatel má veškerou infrastrukturu instalovanou ve svém datovém centru. Platí ji měsíčně jako službu a pouze za kapacity, které skutečně spotřebovává.
Uživatel má stejnou škálovatelnost a dynamiku přiřazování zdrojů, jako nabízí veřejné cloudy. Nemusí řešit případné poddimenzování nebo naddimenzování provozované infrastruktury.
Uživatel má k dispozici nástroj na detailní měření spotřebovaných zdrojů včetně možnosti přesného plánování kapacit. 

Uživatel může v rámci GreenLake využít služby instalace, nastavení a správy infrastruktury. Jeho administrátoři se tedy mohou věnovat jiným projektům.