Ochrana kritické infrastruktury před kybernetickými útoky v měnícím se prostředí

17. 11. 2023Aktuality

Ochrana kritické infrastruktury před kybernetickými útoky v měnícím se prostředí

Kritická infrastruktura je běžně definována jako systémy a sítě, které poskytují základní služby nezbytné pro zachování životní úrovně.

V dnešním světě špičkových technologií získává ochrana kritické infrastruktury stále větší pozornost. Rostoucí hrozby a měnící se geopolitické prostředí nám dávají důvody k přehodnocení toho, jak definujeme a chráníme tyto životně důležité systémy.

Podívejme se blíže na to, jak se mění rozsah toho, co je kritická infrastruktura, a jak rozšířené pokrytí mění to, co musí organizace udělat, aby ochránily svá rostoucí aktiva a schopnosti.

Prozkoumáme, jak propojenost a rostoucí závislost na digitálních technologiích vyústily v tuto rozšířenou definici a jak nové předpisy v Evropské unii (EU) ovlivňují způsob, jakým musí veřejné a soukromé subjekty chránit své operace.

Celý článek ZDE

-------

O Entrust

Entrust pokrývá prostor od fyzických platebních karet, pasů a ID karet až po oblast autentizace, certifikátů a zabezpečené komunikace. Kryptografická řešení zajišťují nové technologie cloud, IoT, blockchain, digitální platby.

https://www.dns.cz/co-delame/vendori/entrust