Veritas Backup Exec

Domů >> Aktuality >> Veritas Backup Exec
 

Zálohovací řešení bez překážek 

Backup Exec poskytuje jednoduchou a kompletní zálohu/obnovu dat, která pokrývá jak fyzické, tak virtuální nebo multi-cloudové prostředí.  

Cloudová škálovatelnost umožňuje vybrat si z řady plně testovaných a certifikovaných cloud konektorů pro různá prostředí včetně AWS S3, Microsoft® Azure, Google Cloud Platform.

 

Obrázek 1. Backup Exec nabízí jednotnou, cenově efektivní ochranu dat s jedinou konzolí napříč cloudovým, virtuálním a fyzickým prostředím.

Backup Exec nabízí jednotnou, cenově efektivní ochranu dat s jedinou konzolí napříč cloudovým, virtuálním a fyzickým prostředím.

 

Komplexní řešení
Ucelené zálohovací řešení pro fyzické i virtuální prostředí, veřejný i hybridní cloud.

Zálohování prostřednictvím Backup Execu je zaměřeno na prostředí, kde dominují operační systémy Windows a Linux. Přesto je možné dělat zálohy i unixových operačních systémů jako AIX a Solaris. Backup Exec se zaměřuje na co nejrychlejší adaptaci novinek, a to jak v oblasti operačních systémů, databází, tak dnes stále populárnějších cloudových službách. Současně se od verze 21.1 tento zálohovací systém rozšiřuje o podporu Azure File Shares, AWS FSx for Windows Shares a mnohé další.

Backup Exec a Ransomware
Nejmodernější technologie pro ochranu vašich dat.

Již od verze 20.4 se Backup Exec zaměřuje na oblast ochrany proti ransomware a implementuje nejmodernější technologie v této oblasti. Zamezuje tak tomu, aby kromě důvěryhodných Backup Exec procesů někdo zapisoval na diskové úložiště, kde má Backup Exec uložené zálohy, a ransomware tedy tyto zálohy nemůže poškodit. Zároveň zabraňuje spouštění Backup Exec procesů z neautorizovaného externího kódu, což ochranu ještě více posiluje. Kromě ochrany proti ransomware je pro zvýšení bezpečnosti implementována dvoufaktorová autentifikace pro vzdálenou administraci a detailní systém auditních logů.  Za povšimnutí stojí i technologie GDPR Guard, která umožňuje zamezit obnově dat, které byly označeny – z pohledu GDPR – pro smazání.

 

Deduplikace                                                                      Deduplikace na všech úrovních umožňuje zálohovat a chránit více dat, snížit datový tok a kapacitu úložiště pro zálohy.

Deduplikační algoritmy Backup Execu jsou postaveny na stejné technologii, kterou využívá enterprise řešení NetBackup, a dosahují tak vysoké míry efektivity. Jak je dnes běžné, je možné deduplikovat jak na straně zálohovaného klienta, tak na straně serveru. Zároveň je podporována široká škála deduplikačních zařízení třetích stran. Kromě deduplikace má Backup Exec pro virtuální prostředí implementován akcelerátor umožňující provádět forever incremental zálohy virtuálního prostředí, čímž se dramaticky redukuje velikost zálohovacích oken. Zároveň je zde pro zefektivnění záloh implementován Resilient Change Tracking pro Hyper-V a Change Block Tracking pro VMware.

 

Licencování
Backup Exec nabízí několik jednoduchých způsobů licencování.

Backup Exec nabízí několik jednoduchých způsobů licencování, disponuje třemi základními licenčními edicemi, a to BRONZE, SILVER a GOLD, které jsou licencovány buď na kapacitu (počítá se kapacita chráněných dat), nebo podle počtu instancí. Licence lze zakoupit formou předplatného nebo natrvalo. Kromě těchto licenčních modelů je stále možné Backup Exec licencovat na jednotlivé komponenty nebo na procesory ve virtuálním prostředí – V-Ray licence.