Uživatelé mobilních zařízení Android v ohrožení

Domů >> Aktuality >> Uživatelé mobilních zařízení Android v ohrožení

„Mobilní čipy jsou pro kyberzločince lákadlem, protože zranitelnost může potenciálně ovlivnit stovky milionů mobilních telefonů po celém světě,“ říká Petr Kadrmas, Security Engineer Eastern Europe v kyberbezpečnostní společnosti Check Point.

Výzkumný tým kyberbezpečnostní společnosti Check Point Software Technologies odhalil zranitelnost v MSM (Mobile Station Modem) čipech Qualcomm.

Čipy Qualcomm MSM jsou téměř ve 40 % telefonů, tedy ve většině zařízení se systémem Android, včetně špičkových modelů Google, Samsung, LG, Xiaomi a OnePlus. Čip je zaměřený na mobilní komunikaci a některé pokročilé funkce, jako je například natáčení ve vysokém rozlišení.

Pokud by došlo ke zneužití zranitelnosti, pak by hackeři mohli použít operační systém Android pro vložení škodlivého kódu do MSM čipů Qualcomm. Získali by tak přístup k SMS zprávám, historii hovorů nebo by mohli odposlouchávat hovory. Zranitelnost by navíc mohla útočníkům umožnit odemknout SIM kartu nebo skrýt před operačním systémem jakékoli škodlivé aktivity nebezpečných aplikací.

Zajímá vás toto téma ? Více informací najdete v přiložené tiskové zprávě.

 

Dokumenty: 
PřílohaVelikost
PDF icon 210507_check_point_qualcomm_tz.pdf196.49 KB