Útoky spojené s exploit kity nepolevují a znovu se vynořil také červ Slammer, varuje Check Point

Domů >> Aktuality >> Útoky spojené s exploit kity nepolevují a znovu se vynořil také červ Slammer, varuje Check Point

Útoky spojené s exploit kity nepolevují a znovu se vynořil také červ Slammer, varuje Check Point

Check Point zveřejnil dubnový Celosvětový index dopadu hrozeb, podle kterého i nadále roste počet kyberútoků využívajících exploit kity. Nejčastější formou útoku se stal exploit kit Rig. Check Point odhalil také náhlé oživení červa Slammer, který se po dlouhé přestávce vrátil do Top 3 nejčastějších škodlivých kódů.

Zároveň byl vydán žebříček zemí, které jsou nejčastěji terčem kyberútoků. Česká republika si oproti březnu polepšila a ze 43. příčky se posunula o 20 míst mezi bezpečnější země na 63. místo. Na prvním místě se v Indexu hrozeb už třetí měsíc za sebou umístila Zambie.

Check Point analyzoval i malware útočící na podnikové sítě v České republice a nadále pokračoval vzestup exploit kitů. Rig EK si polepšil ještě o jednu příčku oproti březnu a umístil se hned za vedoucím rootkitem HackerDefender. Tradičně vysoko se drží Conficker, ale už zdaleka nedominuje tak, jako to bylo v roce 2016.

Výše na obrázkun najdete mapu zobrazující index rizika a hlavní rizikové oblasti po celém světě (zelená - nízké riziko, červená - vysoké riziko, bílá - nedostatečné údaje).

Více informací v přiložené TZ.

Kontaktní osoby:

Jaroslav Chrz, DNS Representative Check Point, jchrz@dns.cz, +420 605 203 829
Tomáš Nguyen, DNS Product Manager Check Point, tnguyen@dns.cz, +420 724 222 190
Jan Vobruba, Security Consultant, jvobruba@dns.cz, +420 724 222 168

Dokumenty: 
PřílohaVelikost
Soubor 170531-check-point-malware-duben-tz.docx70.45 KB