Tým z brněnské firmy GreyCortex zabodoval na hackathonu Nvidia

Domů >> Aktuality >> Tým z brněnské firmy GreyCortex zabodoval na hackathonu Nvidia

 


 

 

Na hackathonu se podařilo uspět českému týmu z brněnského kyberbezpečnostního podniku GreyCortex.

Družstvo ve složení Petr Chmelař, Marek Brychta, Ondřej Kvasnica, Marina Volková a Jozef Mlích obsadilo třetí místo a dostalo se do společnosti Rusů, Němců a Nizozemců.

GRATULUJEME !!!

 

Nvidia nedávno uspořádala hackathon zaměřený na akcelerační síťovou kartu BlueField DPU, což je oblast, která se do firmy dostala díky odkupu společnosti Mellanox.GreyCortex na hackathonu využíval BlueField DPU k detekci a zmírnění DDoS útoků. Přečtěte si o jejich projektu pro odražení DDoS útoků.

Tým brněnské společnosti pro Lupu sepsal, jak technicky projekt fungoval.

„Mimo vývoje produktu Mendel se zabýváme řadou výzkumných projektů a snažíme se předpovídat, kam se bude trh a požadavky zákazníků vyvíjet. Hledáme způsoby, jak nastolené problémy a výzvy řešit. Jedním z témat, kterým se v posledním roce zabýváme, je zpracování velkých datových toků a jejich analýza pomocí pokročilých metod využívajících machine learning a umělou inteligenci. A dále hledáme možnosti, jak se proti těmto útokům aktivně bránit,“ vysvětluje motivace účastnit se hackathonu Pavel Jurka, technologický ředitel GreyCortexu.

„Jednou z možností, jak těchto cílů dosáhnout, je využití akcelerace na úrovni hardwaru. Nvidia v současné době poskytuje řadu síťových karet umožňujících dosáhnout požadovaných rychlostí. V rámci našich diskusí nám byla nabídnuta možnost si vyzkoušet nejnovější generaci DPU karet BlueField, které posouvají hranice využití metod strojového učení na síťovém provozu na další level. Využili jsme tedy i možnosti zúčastnit se hackatonu. Ten nám poskytl možnost demonstrovat naše záměry využití dané karty v praxi.“

Celý článek si můžete přečíst ZDE 

(autor článku Jan Lupa, Reportér serveru Lupa.cz)

 

Produkty Greycortex a na ně navázané služby zajišťuje divize Security.

V případě zájmu o tuto technologii nás kdykoliv kontaktujte.

 

Kontakt

ONDŘEJ NOVÁK

Sales / Account Manager, onovak@dns.cz, +420 776 652 318

Jakub Šujanský

Sales / Account Manager, jsujansky@dns.cz, +420 775 556 641