Rozhovor: DNS HPE DEMO LAB

Domů >> Aktuality >> Rozhovor: DNS HPE DEMO LAB

Ivan Málek pracuje v DNS čtrnáct, Michael Jirák dokonce pětadvacet let, takže patří k nejzkušenějším odborníkům ve svém oboru. A právě tito dva vám představí DNS HPE Demo Lab.

Můžete se prosím představit čtenářům, kteří vás ještě neznají, a uvést, co máte v DNS na starost?

Ivan Málek: Pracuji jako konzultant ve spočlečnosti DNS se zaměřením na ukládání a zálohování dat. Moje hlavní pracovní náplň spočívá v pre-sales podpoře, návrhu řešení a vzdělávání partnerů. 

Michael Jirák: Na pozici technického konzultanta pracuji v DNS již 25 let. Specializuji se na oblast serverových technologií a virtualizace. Hlavní náplní je předprodejní podpora, zúčastňuji se také implementační fáze.

Prozraďte nám, co je DNS HPE Demo Lab a proč se DNS rozhodla do něj investovat.

DNS HPE Demo Lab je prostředí, které využívá produkty společnosti Hewlett Packard Enterprise, konkrétně servery Proliant DL a diskové pole Alletra 6000. Tento demo lab je sestaven z nejmodernějšího hardwaru, aby bylo možné prezentovat nejnovější technologie a produkty HPE. Konfigurace hardwaru nám umožňuje flexibilně demonstrovat rozdílná řešení (HCI, sdílená storage pomocí iSCSI nebo FC).Jedním z důvodů, proč se společnost DNS rozhodla investovat do DNS HPE Demo Labu je možnost ukázat svým zákazníkům, jaké možnosti jim může nabídnout moderní infrastruktura HPE. Proto jsme připravili různé scénáře, které tyto výhody ukazují. Zákazníkům tak můžeme prezentovat, jakým způsobem mohou využít tyto technologie pro své konkrétní potřeby a jak by se tato infrastruktura mohla přizpůsobit jejich stávajícímu IT prostředí. 

Pro koho je DNS HPE Demo Lab určen, kteří zákazníci by se o něj měli zajímat a proč?

DNS HPE Demo Lab je přínosný pro zákazníky, kteří zvažují výběr nebo implementaci technického řešení na moderních technologiích v oblasti IT infrastruktury. Konkrétně by se o DNS HPE Demo Lab měli zajímat zákazníci, kteří hledají řešení pro ukládání a zálohování dat, virtualizaci, cloud computing. DNS HPE Demo Lab poskytuje unikátní možnost vidět tyto technologie naživo, což jim umožní lépe porozumět konkrétním technologiím, ale také si je „osahat“ a vidět, jak by mohly být implementovány do jejich stávajícího IT prostředí a jak by mohly řešit jejich specifické problémy.Zákazníci mohou získat lepší představu, jak by mohly vypadat nové technologie, které můžou nahradit jejich stávající infrastrukturu.

Můžete popsat, jaká řešení můžete díky DNS HPE Demo Labu představit a jak vůbec funguje?

V DNS HPE Demo Labu máme připravené scénáře, které ilustrují, jak mohou být tyto produkty a řešení využity v praxi. V současné chvíli můžeme ukázat několik HCI řešení. Konkrétně Alletra dHCI, VMware VSAN, StorMagic SvSan a také Microsoft Hyper-V + S2D (popřípadě Azure Stack HCI). Dále virtualizační řešení založené na sdíleném all-flash poli HPE Alletra 6000 připojeném přes FC SAN nebo iSCSI SAN. Pro každou platformu ukážeme nástroje pro správu softwarové i hardwarové vrstvy. A to včetně nových cloud based nástrojů jako DSCC a COM z portálu HPE GreenLake. V oblasti zálohování a ochrany proti ransomwaru máme připravené řešení od Veeamu, Commvaultu a HPE. DNS HPE Demo Lab umožňuje také testování a ověřování konkrétních vlastností, což může být velmi užitečné pro naše partnery a zákazníky. Mohou zde například testovat výkonnost diskových polí, aplikací nebo virtualizovaných prostředí, a získat tak důležité informace pro své finální rozhodnutí.Zákazník nebo partner si může zažádat o prezentaci jednoho či více konkrétních scénářů. Vždy má na výběr možnosti prezentace fyzicky v našem demo labu nebo na dálku pomocí videokonference. Pokud je potřeba, jsme schopni dané řešení ukázat i osobně přímo u zákazníka. Ve spolupráci s partnerem jsme připraveni uspořádat půldenní seminář i pro více zákazníků.

Co byste uvedli jako nejdůležitější přednosti DNS HPE Demo Labu a co je podle vás jeho největší přidanou hodnotou?

Jednou z nejdůležitějších předností DNS HPE Demo Labu je možnost předvést zákazníkům řešení v reálném prostředí a na konkrétních produktech. Díky tomu si mohou zákazníci udělat mnohem lepší představu o tom, jak by dané řešení mohlo vypadat v jejich prostředí a jak by mohlo fungovat v praxi. Infrastruktura je postavena tak, aby bylo možné ji jednoduše přizpůsobit a díky tomu předvést široké spektrum řešení, ať už se jedná o virtualizaci, ukládání dat nebo zálohování.Největší přidaná hodnotu DNS HPE Demo Labu je možnost ukázat zákazníkům, jak mohou být jednotlivé produkty a řešení integrovány do stávajícího či nového prostředí zákazníka a jakým způsobem mohou navzájem spolupracovat.

Pokud někoho zaujalo vaše povídání a chtěl by se o DNS HPE Demo Labu dozvědět víc, jak má postupovat? Na koho se může obrátit?

Pokud byste se chtěli dozvědět o DNS HPE Demo Labu více informací, či se chcete domluvit na schůzce, spojte se s naším obchodním týmem (www.dns.cz/kontakty) nebo s naší marketingovou kolegyní Kristýnou Doubkovou (kdoubkova@dns.cz). Rádi vám poskytneme více informací a připravíme prezentaci, která bude odpovídat vašim požadavkům.