RADWARE CWP – Cloud Workload Protection

Domů >> Aktuality >> RADWARE CWP – Cloud Workload Protection

RADWARE CWP – Cloud Workload Protection

Stále více českých firem využívá veřejné cloudy. Veřejné cloudy z pohledu bezpečnosti vyžadují jiný přístup a doplnění klasických řešení o nová. V cloudu neexistuje klasický perimetr a využívané zdroje se dynamicky mění. 

Pokud se podíváme na typické bezpečnostní incidenty týkající se veřejného cloudu (např. zcizení dat společnosti Timehop, kde se útočníkovi podařilo získat údaje o 21 milionech účtů), mají velice podobný průběh. Jedním z klíčových rizik je vždy nesprávné nastavení práv uživatelů, jinými slovy přiřazení nepotřebných a nadbytečných práv. Pokud útočník získá práva k takovému účtu, může pak zcizit data nebo využít zdroje pro své potřeby, např. pro crypto mining.

RADWARE CWP nabízí nativní řešení bezpečnosti pro cloud (aktuálně pro AWS a Azure) – dokáže zobrazit aktuální nastavení a ukázat zda je v souladu s doporučeními (complaince), doporučí změny pro zvýšení bezpečnosti (hardening). Dokáže detekovat podezřelé aktivity (scanning, brute force, vyžití nepoužívaných práv atd.), zobrazit je to vše v reálné čase a dává možnost aktivní reakce. 

Více na https://www.radware.com/products/cloud-native-protector

Pro bezplatné otestování služby včetně kvalifikované technické asistence u Vás nebo Vašich zákazníků nás neváhejte kontaktovat:

Petr Stoklasa
pstoklasa@dns.cz
+420 602 879 958