Nová IT infrastruktura v době omezování investic? Ano! S HPE GreenLake.

Domů >> Aktuality >> Nová IT infrastruktura v době omezování investic? Ano! S HPE GreenLake.

 

Když je zapotřebí nový hardware, ale nejsou peníze na nákup, je tu infrastruktura formou služby.

V prosinci minulého roku provedla agentura Databank průzkum mezi českými podnikateli zaměřený na index očekávání pro rok 2021. 62% z oslovených podnikatelů očekává snížení investic z důvodu přetrvávající pandemie Covid-19. Ze stejného průzkumu na druhou stranu vyplynulo, že drtivá většina respondentů si uvědomuje potřebu zahájit nebo pokračovat v procesu digitální transformace. Jak ale tyto dva protichůdné směry uvést do praxe? Řešení nabízí HPE GreenLake.

HPE GreenLake znamená provozování IT infrastruktury jako služby. Uživatel si nechá navrhnout konfiguraci na míru podle svých potřeb, hardware a software je umístěn v jeho datovém centru a za tuto infrastrukturu platí jednou měsíčně a pouze za kapacity, které skutečně spotřebovává.

Finanční benefity HPE GreenLake:

 • Uživatel není nucen mít dostupné prostředky pro počáteční investici do HW a SW infrastruktury.
 • Uživatel platí za infrastrukturu měsíčně a tyto částky si může zahrnout do operačních nákladů.
 • Uživatel platí za kapacitu, kterou reálně využívá a nemá tak blokované prostředky v nečinné spící infrastruktuře.
 • Uživatel má v rámci služby GreenLake k dispozici nástroj pro plánování kapacit, takže dokáže přesně definovat, jaké zdroje bude potřebovat v budoucnu.
 • Součástí GreenLake jsou služby instalace a údržby, tedy uživatel není nucen používat pro tyto činnosti vlastní lidské zdroje a může je uvolnit pro jiné aktivity.

 

A to ještě zdaleka není vše! HPE GreenLake se může směle postavit i poskytovatelům veřejných cloudů a přinést uživatelům celou řadu dalších výhod.

 

Výhody HPE GreenLake proti veřejným cloudům:

 • Infrastruktura je provozovaná v datovém centru uživatele, takže má veškerá data pod plnou kontrolou.
 • Infrastruktura je provozovaná v datovém centru uživatele, takže aplikace mají data k dispozici s potřebnými latencemi a infrastruktura je funkční i v případě výpadku internetu.
 • Uživatel nemá data uzamčená u cloudového poskytovatele a není závislý na kvalitě jeho služeb.
 • Součástí GreenLake je nástroj pro plánování kapacit. U veřejného cloudu musí uživatel zvažovat jaké zdroje a kdy si nechá otevřít, ale také je nesmí zapomentout ukončit, pokud je přestane používat.
 • Součástí GreenLake je portál, který uživateli na denní úrovni ukazuje spotřebovanou kapacitu a její cenu. Má tak náklady pod kontrolou a není překvapený měsíčním vyúčtováním, jak se to může stát při používání veřejného cloudu.
 • GreenLake je účtován na základě spotřebované kapacity. U řady poskytovatelů veřejných cloudů uživatel neplatí za spotřebovanou kapacitu, ale za pronajatou kapacitu bez ohledu na to, jestli ji reálně využívá nebo ne.