Návštěva dětského domova

Domů >> Aktuality >> Návštěva dětského domova

 

18.12., poslední víkend před Vánocemi máme naplánovanou návštěvu do dětského domova Dubá Deštná. Ráno vstávám a nevím co čekat. Naštěstí od Prahy jedu již s Hankou a v Mekáči se potkáváme i s Barčou a společně se začínáme těšit. Přijíždíme do domova na tajňačku, jediná paní ředitelka a paní kuchařka ví, co se chystá. Ostatní vychovatelé a děti vůbec netuší. S holkama máme úkol: nafouknout spousty balónku a připravit pro děti pohoštění. Vše je hotovo a za dveřmi už slyšíme dětské hlásky. Paní ředitelka ještě situaci vylepší tím, že děti „láká“ na rybí polévku, hrachovou kaši a cizrnové karbanátky, což velký ohlas nesklidilo.? První děti přichází, nedokážu dostatečně popsat ten výraz. Proč jsou tady všude ty balonky? Co ty balíčky na stole? S příchodem větších dětí je jasno. To je McDonald!!!!!!

Děti se pustily do jídla, jediné, co je rozptylovalo byly ty barevné balonky všude kolem. Znáte to, když jsou děti u jídla rozptýlené, doma byste na ně houkli ve smyslu jez a nech toho. Tady jsme nebyly od toho, abychom hubovaly, proto jsme jim slíbily soutěž v nafukování balónků.

Jak všední věc, řeknete si. Tady člověk nestíhal otáčet hlavu a reagovat na všechny otázky, pokřiky. Každé dítě se snažilo urvat co nejvíce pozornosti, byly hladové po každém doteku a objetí, chtěly nám vyprávět vše, co ví. Pro všechny jsme byly tety. Teto, jak se jmenuješ? Teto, kolik to stálo? Teto, za co jsem to dostaly? Teto, máš doma děti? Této, kdy přijede zase?

Musím říct, že nejsilnějším momentem byl okamžik, když si na mě sedla školková holčička, která sotva udržela v ruce všechny ty balónky a z ničeho nic začala plakat. Proč pláčeš, ptám se. Odpověď byla drsná: Chybí mi maminka. Uf! Honem jsem změnila téma a snažila se tuhle princeznu zabavit. Kouknu se kolem sebe, Barča zabavila starší holky, které využily její dlouhé vlasy a vytvářely nový účes. Hanka zas bavila menší kluky a holky, kterým ukázala telefon, učila je fotit, hrát kolo, kolo mlýnský. V závěru jsme dětem rozdaly dárky od vás všech, kteří jste přinesli z vašich domovů oblečení či hračky. Holčičky rozebraly hlavně kabelky, kluci se vrhli na bundy či pistole. Prostě opět paráda vidět ty úsměvy na rtech.