Jak ochránit zálohovaná data proti útokům?

Domů >> Aktuality >> Jak ochránit zálohovaná data proti útokům?

HPE StoreOnce poskytuje všechny vlastnosti potřebné pro rychlé a bezpečné zálohování dat a jejich obnovu

Dobře známé pravidlo zálohování 3-2-1 říká: ideální zálohovací schéma doporučuje mít tři kopie dat, na dvou různých médiích a alespoň jedno médium archivovat mimo produkční síť. Ale zálohy sami o sobě dnes již nestačí. Útočníci dobře vědí, že pro maximalizaci šancí na výkupné, musí narušit konzistentnost záloh tak, aby nebylo možné data obnovit. Je proto kriticky důležité nejen pravidelně zálohovat podle schématu 3-2-1, ale zároveň mít zálohy ochráněné a bezpečně uložené. To vyžaduje nasazení zařízení, která umí data nejen ukládat, ale přináší i řadu bezpečnostních prvků. Právě tyto požadavky dokáží uživatelům splnit HPE disková backup pole řady StoreOnce.
Proč patří StoreOnce k tomu nejlepšímu, co je na trhu diskových backup úložišť dostupné? Jak StoreOnce pomůže uživatelům zabezpečit jejich uložená data?

Catalyst store

StoreOnce zařízení umožní vytvořit na instalovaných discích izolovaný zabezpečený prostor, který se nazývá Catalyst store. Do tohoto ochráněného prostoru jsou ukládána zálohovaná data. Pro ještě větší bezpečnost vyvinulo HPE Catalyst protocol, kterým komunikuje backup server se StoreOnce polem a nemusí tak využívat instrukční sady operačních systémů. Tím se Catalyst store stává téměř neviditelným pro případný škodlivý kód. 

Catalyst data immutability

Ve spolupráci s podporovaným zálohovacím softwarem lze Catalyst store nakonfigurovat jako nezměnitelný po administrátorem definované časové období. V této době nejsou žádné aplikace schopné uložená data upravovat, přepsat nebo smazat.

Šifrování

StoreOnce používá dva druhy šifrování. Data at Rest šifruje data na discích a brání tak neoprávněné osobě v jejich čtení. Data in Flight šifruje data přenášená po síti a chrání je před odposloucháváním v průběhu zálohování. Šifrovací algoritmy plní standardy normy NIST SP 800-88.

StoreOnce disková backup zařízení ideálně zapadnou do 3-2-1 zálohovacího schématu a navíc přináší řadu bezpečnostních prvků, které pomohou ochránit data před napadením. StoreOnce má HPE v nabídce ve formě fyzického boxu, nebo jako softwareovou appliance StoreOnce VSA. Další informace naleznete na stránkách výrobce: https://www.hpe.com/cz/en/storage/storeonce.html.