Jak na downgrade HPE Windows Server operačních systémů

Domů >> Aktuality >> Jak na downgrade HPE Windows Server operačních systémů

HPE ukončilo prodej operačního systému Windows Server 2016. Zákazníci, kteří potřebují instalovat tuto verzi Windows, mohou udělat downgrade z aktuálních Windows 2019.

Při zakoupení operačního systému HPE Windows Server 2019 získává zákazník licenční práva jak ke stávající verzi OS, tak k verzím předcházejícím. Stejná politika platí i pro klientské licence. Windows CALy 2019 licenčně kryjí klientský přístup k Windows Serverům předcházejících generací. Downgrade matice operačních systémů je následující:

Downgrade kit pro Windows Server 2016 si mohou zákazníci/partneři vyžádat od HPE dvěma způsoby:

  1. Objednávka s novým serverem: Pokud zákazník poptává nový server, je možné v rámci této poptávky nabídnout licenci Windows Server 2019 FIO Not Pre-installed plus k ní downgrade licenci Windows Server 2016 Downgrade Kit FIO Not Pre-installed. Podmínkou objednání těchto licencí je dodávka spolu s HW serverem. Obě licence jsou samostatně neprodejné.
  2. Vyžádání si downgrade kitu ke stávajícímu serveru: Pokud již zákazník realizoval nákup HW serveru spolu s Windows 2019 licencí, je možné si vyžádat downgrade kit dodatečně. K tomuto připravilo HPE online portál, jehož prostřednictvím je možné žádost realizovat. Odkaz na portál:  https://ebiz3.mentormediacorp.com/HPEDGRCR/