HTTP revoluce od Radware

Domů >> Aktuality >> HTTP revoluce od Radware

HTTP revoluce od Radware - zrychlení webu s FastView pro HTTP/2

Možná jste zaznamenali, že po více než 17 letech byl přijat nový standard pro webovou komunikaci - HTTP/2 (https://en.wikipedia.org/wiki/HTTP/2). HTTP (Hypertext Transfer Protocol) se používá především pro komunikaci s webovými servery. Zda Váš prohlížeč  podporuje HTTP/2 lze zjistit pod odkazem http://caniuse.com/#feat=http2, a pokud se chcete přesvědčit, zda s Vámi daný server  komunikuje nový protokolem, stačí si doinstalovat indikátor (např. pro Firefox je ke stažení na https://addons.mozilla.org/En-us/firefox/addon/spdy-indicator/).

Nicmémě otázka je, proč by Vás to mělo zajímat? Zjednodušeně, kvůli rychlosti. Za 17 let je internet úplně jinde a weby se staly mnohem komplexnější. Což mimo jiné znamená, že průměrné doba odezvy se neustále zvyšuje.   A to i přes to, že nárůst rychlosti připojení k internetu i výkon serverů je mnohonásobný.

HTTP/2 řeší otázku efektivní komunikace. Nabízí kompresi „záhlaví“, multiplexing, tj. klient je schopen vyžádat si více objektů současně. Server je schopen poskytnout obsah, ještě než si jej klient vyžádá, tzv. PUSH. Zde je potřeba poznamenat, že nový standard pouze poskytuje tuto možnost  - inteligence „co“ poskytnout je výhradně na serveru.

Zlepšení doby odezvy může představovat desítky procent. Co tedy brání, abyste začali využívat všech výhod HTTP/2 hned teď? Jakkoliv téměř všechny prohlížeče nový standard podporují, podpora na straně serverů je zatím minimální a řada aplikací může vyžadovat kompletní redesign. Problém může být i podpoře SSL respektive TLS 1.2. Jakkoliv  není součástí standardu, je nedílnou součástí implementace všech prohlížečů. To znamená výrazný vliv na výkon serveru.

Nicméně řešení existuje. Lze využít „bránu“ mezi HTTP/2 a HTTP 1.x.  Ta je součástí ADC (Application Delivery Controller) společnosti RADWARE.  Alteon NG (https://www.radware.com/Products/Alteon/) navíc nabízí i možnost využít PUSH technologii, která je součástí modulu FastView. Výstup s APM (Application performance monitoring) modulu pak rovnou ukáže o kolik se podařilo Váš web zrychlit a to bez jakýchkoliv změn na straně serveru.

Dokumenty: 
PřílohaVelikost
PDF icon http2-gw.pdf1.07 MB