HPE partnerem týmu F1 Mercedes-AMG Petronas

Domů >> Aktuality >> HPE partnerem týmu F1 Mercedes-AMG Petronas

Hewlett Packard Enterprise se stal oficiálním partnerem dlouhodobě nejúspěšnějšího teamu formule 1 Mercedes-AMG Petronas Motorsport.

HPE bylo jako partner Mercedesu oficiálně představeno během velké ceny Kanady, kterou vyhrál Lewis Hamilton na voze, jak jinak než Mercedes. (I když se tak stalo až po dodatečné penalizaci Sebastiana Vettela na Ferrari, ale na to se historie ptát nebude.) HPE s Mercedesem uzavřeli víceleté partnerství, v jehož rámci HPE poskytne nejmodernější hardwareové prostředky, softwareová řešení a služby Pointnext. 

Spolupráce již byla zahájena implementací HPE infrastruktury ve vývojovém centru Mercedesu v Brackley v Anglii. Součástí této implementace bylo mimo jiné, nasazení Apollo high-performance computing (HPC) systémů, na kterých se provádí zpracování a vyhodnocování dat vygenerovaných v rámci závodních simulací.

„S podporou HPE budeme schopni ještě lépe používat a analyzovat data a tato spolupráce umožní našemu týmu být ještě lepší v tom, co umíme – připravit nejrychlejší monoposty v F1 startovním poli,“ řekl Toto Wolff, ředitel týmu Mercedes.