HPE kupuje společnost Cray

Domů >> Aktuality >> HPE kupuje společnost Cray

HPE oznámilo, že se definitivně dohodlo na akvizici společnosti Cray, jednoho z největších hráčů na poli High Performance Computing. HPE do nákupu investuje 1,3 miliardy dolarů.

Cray byla založena v sedmdesátých letech minulého století v USA a od svého vzniku se orientovala na vývoj superpočítačů. Postupem času se vypracovala na pozici technologické jedničky na poli high-end supercomputers. HPE touto akvizicí významně posiluje své HPC portfolio, které bylo dosud tvořené řadami Apollo a SGI. Produkty Cray přináší do HPE portfolia výkonné systémy orientované zejména na zpracovávání masivních datových toků, které jsou typické například pro počítačové simulace, analytiku velkých dat a samozřejmě také pro potřeby provozování umělé inteligence a strojového učení.

Očekává se, že HPE bude Cray produkty nabízet zejména přes program GreenLake, což je HPC-as-a-service neboli high-performance computing jako služba. Tento program umožňuje zákazníkům na jedné straně přesně vybalancovat infrastrukturu podle jejich výkonnostních potřeb, na druhé straně zákazníci mohou optimalizovat finanční náklady, protože platí pouze za spotřebovanou kapacitu a platby je možné rozložit na celou dobu provozování infrastruktury.

Více informací o akvizici je možné nalézt v Newsroomu HPE: https://www.hpe.com/us/en/newsroom/press-release/2019/05/hpe-to-acquire-...