HPE Alletra - nové řešení pro ukládání dat.

Domů >> Aktuality >> HPE Alletra - nové řešení pro ukládání dat.
Alletra je řada HPE diskových polí, která přináší as-a-Service koncept ukládání dat.

HPE pokračuje v mohutném představování nových produktů. Jak je již u tohoto IT lídra zvykem, opět je o krok napřed a přináší něco nového. Poté, co byly představeny servery Gen10 Plus a unikátní model servisních služeb Tech Care, přicházejí na trh s diskovými poli Alletra, která posouvají způsob práce s daty opět o kousek dál. 

Alletra nejsou pouze disková pole, ale jedná se o komplexní řešení, které přináší cloudový model provozu všude tam, kde je potřeba nakládat s daty. Filozofií Alletra produktové řady je poskytnout uživatelům moderní výkonné diskové pole spolu s “cloud-based” správou, která zásadně urychlí implementaci a zjednodušší používání storage. Alletra tak zákazníkům poskytuje stejnou uživatelskou zkušenost, kterou znají od cloudových poskytovatelů, ale umožňuje zachování provozu pole v datovém centru uživatele.

Základní stavební kameny Alletra řešení.

InfoSight – stejně jako stávající disková pole Nimble nebo Primera, také Alletra dostala do výbavy integraci do platformy InfoSight. Uživateli je tedy k dispozici prediktivní a proaktivní analytika řízená umělou inteligencí, která umožňuje předcházet výpadkům a optimalizovat výkon diskového pole.

Data Services Cloud Console – Alletra se připojuje ke cloud-based management konzoli, která výrazně zjednoduší a zrychlí instalaci a správu diskového pole. Hlavní přínosy cloudové konzole jsou:

 • Zjednodušené nasazení – systém automaticky objeví, připojí a naimplementuje diskové pole v řádu minut, bez nutnosti zásahu IT specialistů.
 • Automatizovaná příprava LUNu – systém automaticky provede vytvoření a nastavení logického disku (LUN) na základě uživatelem požadované kapacity a definovaného typu úloh (workloads).
 • Možnost spravovat pole kdekoliv a kdykoliv – správce se dokáže připojit k managementu tam, kde se právě nachází a stačí mu k tomu pouze připojení na internet.

Zvýšený hardwarový výkon – Alletra pole dostala do svého vybavení posílený hardware postavený na nejnovějších procesorech, ASIC čipech nebo NVMe discích a poskytují tak až 3x vyšší výkon ve srovnání s poli Nimble nebo Primera. Samozřejmostí je podpora nejnovějšího typu servisních služeb Tech Care.

Alletra řada 6000, základní parametry:

Evolučně navazuje na disková pole Nimble.

 • 4U šasi, 2x kontroléry v režimu Active / Standby.
 • Triple+ Parity RAID ochrana disků.
 • Šasi s 24-mi pozicemi pro NVMe SSD disky.
 • Možnost osadit 1GbaseT, 10GbaseT, 10GbE SFP+, 25GbE SFP28, 100GbE QSFP28, a 32Gb FC porty.
 • Podpora replikace, deduplikace, komprese.

 

Alletra řada 9000, základní parametry:

Evolučně navazuje na disková pole Primera.

 • 4U šasi, 2-4 kontroléry v režimu All-Active.
 • RAID 6 ochrana disků.
 • Šasi s 48-mi pozicemi pro NVMe SSD disky.
 • Možnost osadit 10GbaseT, 10Gbe/25GbE, 100GbE QSFP28, a 16/32Gb FC porty.
 • Podpora replikace, deduplikace, komprese.

 

Disková pole Alletra doplňují stávající portfolio HPE diskových polí. Produktové řady Nimble a Primera zůstávají v prodeji a HPE bude i nadále pracovat na jejich vývoji. Alletra pole je možné čerpat jako službu v rámci projektu HPE GreenLake.

Podrobné informace o HPE Alletra naleznete: https://www.hpe.com/cz/en/storage/alletra.html.