Hackeři se pokusili ukrást minimálně 1,1 milionu britských liber, ohrožené mohou být i další organizace

Domů >> Aktuality >> Hackeři se pokusili ukrást minimálně 1,1 milionu britských liber, ohrožené mohou být i další organizace

 

Kyberbezpečnostní společnost Check Point odhalila pokus o krádež minimálně 1,1 milionu britských liber. Kybergang „Florentine Banker“ se zaměřil na transakce tří velkých finančních společností, které často zpracovávají a převádí velké objemy peněz novým partnerům a dalším organizacím.

 

Několik měsíců se Florentine Banker soustředil na svůj cíl, manipuloval e-mailovou komunikací, registroval podvodné domény a kradl peníze. Celkově se ve čtyřech samostatných bankovních transakcích pokusili útočníci převést 1,1 milionu britských liber na utajené bankovní účty. Díky zásahu společnosti Check Point se podařilo získat zpět 570 000 britských liber, zbytek ovšem nevratně zůstal v rukou kyberzločinců. Výzkumníci společnosti Check Point také odhalili řadu dalších domén nesouvisejících se zmíněným cílem, což naznačuje, že gang se pravděpodobně zaměřil na více obětí.

Kyberzločinecká skupina Florentine Banker si pečlivě vybere svůj cíl a spustí cílenou phishingovou kampaně zaměřenou na klíčové lidi uvnitř organizace, často se jedná o generální a finanční ředitele, tedy osoby, které mají na starosti finanční transakce. V tomto případě byly první phishingové e-maily zaměřené pouze na dva zaměstnance, z nichž jeden poskytl své přihlašovací údaje. Phishingové útoky pak pokračují několik týdnů v různých podobách, příležitostně cílí na další osoby, dokud útočníci nezískají kompletní přehled o celém finančním obrazu společnosti.

 

 

Phishingový e-mail odeslaný skupinou Florentine Banker

 

Více informací naleznete v přiložené zprávě.

 

DNS Tým Check Point

Dokumenty: 
PřílohaVelikost
Soubor check_point_rozdelil_utok_do_peti_fazi.docx248.13 KB