Fortinet představuje nový FortiGate 1800F, který umožňuje vysoce výkonnou a dynamickou interní segmentaci

Domů >> Aktuality >> Fortinet představuje nový FortiGate 1800F, který umožňuje vysoce výkonnou a dynamickou interní segmentaci

 

Fortinet, světový leader v oblasti širokých, integrovaných a automatizovaných řešení kybernetické bezpečnosti, představil bránu firewall nové generace FortiGate 1800F (NGFW) poháněnou NP7, síťovým procesorem sedmé generace, aby umožnil dnešním největším podnikům dosáhnout pravé interní segmentace a také bezprecedentní možnosti měřítka, výkonu, detekce a vymáhání. FortiGate 1800F, je nedílnou součástí Fortinet Security Fabric a umožňuje několik dosud nejvyšších bezpečnostních výpočtů:
.

 

 

„FortiGate 1800F poháněný NP7 má bezpečnostní Security Compute Rating v rozmezí 3x až 20x rychlejší než srovnatelný produkt z naší konkurence. To umožňuje našim zákazníkům nasadit FortiGate 1800F jako interní segmentační bránu firewall a účinně posílit jejich bezpečnostní pozici. “  říká John Maddison, EVP of Products and CMO at Fortinet.

 

 FortiGate 1800F NGFW je navržen pro velké podniky, aby rychle a bezpečně poháněly digitální inovace tím, že nabízejí schopnosti vyhovět obrovským požadavkům na kapacitu a výkon kritických obchodních operací, jako jsou:

  • Řízení rizik vnitřní bezpečnosti: Většina bran firewall jednoduše neumožňuje dostatečně rychle, aby umožnila interní segmentaci. FortiGate 1800F s více vysokorychlostními rozhraními 40G a nejlepším výkonem v oblasti ochrany před hrozbami s hodnocením Security Compute Rating 3x, umožňuje FortiGate 1800F podnikům řádně segmentovat svou síť a řídit rizika vnitřní bezpečnosti. Kromě toho se FortiGate 1800F inteligentně přizpůsobuje segmentovaným uživatelům, zařízením a aplikacím - bez ohledu na jejich umístění, ať už na místě nebo ve více oblacích - a poskytuje automatickou detekci a vymáhání hrozeb.
  • Urychlení Cloud On-Ramp: Šifrování IPsec musí být vysoce výkonné, aby umožnilo a urychlilo cloud on-ramp pro organizace přijímající více cloudů pro služby IaaS a SaaS. FortiGate 1800F nabízí nejvyšší bezpečnostní výpočetní rating 14x pro šifrování IPsec, když je porovnáván s konkurencí, což umožňuje organizacím, které potřebují rychlost, měřítko a dostupnost, když se připojují k cloudu, potřebovat.
  • Odstranění Blind Spots: S až 60 procentami šifrovaného přenosu obsahujícího malware se výkon kontroly SSL stal důležitým pro správné zabezpečení sítě. FortiGate 1800F nabízí nejvyšší inspekční výkon v oboru SSL s hodnocením Security Compute Rating 20x a také podporu nejnovějšího standardu TLS 1.3 v oboru, který eliminuje slepá místa v síti tím, že umožňuje plnou viditelnost čistých textových a šifrovaných síťových toků.
  • Zajištění služeb přes hybridní architektury: Tradiční softwarová řešení zabezpečení mají nízký výkon a vysokou latenci, což prodlužuje dobu potřebnou k opravě a poskytuje uživateli špatný uživatelský dojem. Hardwarově akcelerovaná virtuální rozšíření LAN (VXLAN) zařízení FortiGate 1800F umožňuje masivně škálovatelnou, přizpůsobitelnou interní segmentaci a umožňuje superrychlou komunikaci mezi obrovsky škálovanými službami, jako jsou výpočetní technika, úložiště a aplikace, které jsou hostovány na fyzických a virtuálních platformách. To umožňuje organizacím, které využívají vysoce škálovatelnou architekturu virtuálních služeb, zavádět služby a aplikace co nejvlivnějším způsobem, aby se zvýšila produktivita a příležitosti k výnosům.
  • Povolení Secure Advanced Research: Organizace často převádějí svůj výzkum na simulace AI a ML, aby umožnily rychlejší nalezení svých cílů. Například farmaceutika mohou měřit účinnost nových léků nebo vyvíjet léky rychleji se sníženým rizikem a potenciálně s nižšími náklady. Simulace AI / ML vyžadují přenos obrovských datových souborů (např. 1 TB souborů) nazývaných tok slonů, které dnešní datová centra bojují o bezpečný přenos, přinášejí výzkum a spolupráci k procházení. Výkonnostní schopnosti FortiGate 1800F umožňují výzkumným organizacím provádět analýzu velkých dat a zpracování přirozeného jazyka při bezprecedentních rychlostech, kdy tok jediného slona může dosáhnout až 40 Gbps. Stejně důležité je, že s FortiGate 1800F NGFW jsou tyto toky slonů zabezpečeny pomocí vysoce výkonného šifrování, aby bylo zajištěno soukromí a dodržování předpisů.

 

 

Více v článku zde.

 

 

Pro více informací kontaktujte:

 

Filip Hájek, Consultant, fhajek@dns.cz, +420 724 222 194

Dokumenty: 
PřílohaVelikost
PDF icon fg-1800f-intro.pdf614.98 KB