Fortinet oznamuje akvizici společnosti CyberSponse

Domů >> Aktuality >> Fortinet oznamuje akvizici společnosti CyberSponse

 

Společnost Fortinet je hrdá, že může oznámit akvizici společnosti CyberSponse, předního poskytovatele platformy pro Security Orchestration, Automation & Response (SOAR). Řešení CyberSponse SOAR je již integrováno do  Fortinet Security Fabric a dále rozšíří možnosti automatizace a reakce na incidenty v platformách FortiAnalyzer, FortiSIEM a FortiGate, aby dále zjednodušilo bezpečnostní operace a snížilo režii pro organizace, které se snaží lépe chránit své rozšiřující se digitální stopy.

 

Podle zakladatele a generálního ředitele společnosti Fortinet Ken Xieho:

„Rostoucí počet bezpečnostních nástrojů, úměrně navyšují také provozní složitost, díky níž jsou organizace zranitelnější vůči útokům, které jsou čím dál tím více sofistikovanější. Díky integraci výkonné platformy SOAR CyberSponse do Fortinet Security Fabric nabídneme zákazníkům urychlenou reakci na incidenty a schopnost standardizovat a škálovat procesy, které zlepší bezpečnostní pozici a sníží obchodní rizika a související náklady. “
Platforma CyberSponse SOAR je ideálním řešením pro podniky a poskytovatele služeb, kteří se snaží zjednodušit své operace a zároveň maximalizovat účinnost svých bezpečnostních operačních středisek (SOC). Děje se to konsolidací a tříděním výstrah z celé řady bezpečnostních produktů, automatizací analýz a opakujících se úkolů za účelem úspory cenných zdrojů, a poté využíváním dobře definovaných seznamů záznamů, které umožňují reagovat na incidenty v reálném čase.
Jon Oltsik, hlavní hlavní analytik a člen skupiny Enterprise Strategy Group (ESG), vysvětlil, že „Organizace stále hledají možnosti pokročilé reakce na incidenty (IR), které jim mohou pomoci být efektivnější. Řešení SOAR společnosti Fortinet může pomoci zlepšit možnosti automatizace, orchestrace a reakce a maximalizovat účinnost, úspory a rychlost pro velké organizace.“
 
 

Výhody platformy CyberSponse SOAR

Tato kombinace technologií Fortinet a CyberSponse vybaví týmy kybernetické bezpečnosti výkonným, patentovaným řešením, zahrnující škálovatelnou podnikovou architekturu, která zefektivňuje operace SOC, a více než 325 konektorů navržených pro snadnou integraci se všemi hlavními dodavateli a technologiemi zabezpečení pro jeden centralizovaný bod viditelnosti a kontroly a podrobné řízení přístupu na základě rolí pro zabezpečení dat souvisejících s uživateli.
Obsahuje také více než 200 okamžitých a snadno konfigurovatelných příruček, které umožňují automatizaci akčních sekvencí reakce na incidenty a rutinních úkolů. To zahrnuje nejpokročilejší moduly správy případů v oboru, s časovými osami incidentů a pohledy na korelaci aktiv.

 

Joseph Loomis, zakladatel a CSO v CyberSponse, souhlasí s tvrzením kolegy Jon Oltsik:

"Toto je ideální spojení." Posláním CyberSponse bylo vždy zajistit, aby řízení bezpečnostních operací bylo snadné a efektivní díky inovativní technologii. Kombinované technologie společnosti Fortinet Security Fabric a technologie CyberSponse SOAR zajistí, že zákazníci budou chráněni nejsofistikovanější platformou pro globální bezpečnostní operace a se stovkami integrací pro zefektivnění out-of-the-box řešení.“
 
 

Digitální transformace vyžaduje vyspělou bezpečnostní strategii

Dnešní trh vyzývá organizace k agresivnímu přechodu k vyspělým bezpečnostním strategiím, čímž se snaží konkurovat nové digitální ekonomice. 
Spěch k přijetí nových obchodních modelů a digitálních zdrojů by však neměl přijít na úkor bezpečnosti. Strategické plánování musí zahrnovat přijetí strategie zaměřené na zabezpečení sítí, implementaci integrované Security Fabric a zavedení centralizované platformy SOAR, aby byla zajištěna viditelnost, kontrola, orchestrace a automatická reakce na počítačové události, které se vyskytují kdekoli v dnešní době distribuované a rozšiřující se sítě.

 

Celý článek najdete zde.

 

 

Kontaktní osoby:

Vojtěch Krak - Product Manager, vkrak@dns.cz, +420 724 345 532

Daniel Kosňanský - Product Manager, dkosnansky@dns.cz, +420 724 222 171