Děkujeme Vám za účast na konferenci IT Infrastructure & Security v Planetariu Praha!

Domů >> Aktuality >> Děkujeme Vám za účast na konferenci IT Infrastructure & Security v Planetariu Praha!

Naše tradiční konference proběhla 20. září 2018. Cílem již 20. ročníku bylo představení různých konceptů a řešení chytrých měst od klíčových dodavatelů, přičemž jednotícím tématem, které protínalo všechny přednášky, byly bezpečnost a nové hrozby objevující se s rozvíjejícími se technologiemi. Role moderátora, který návštěvníky celým dnem provázel, se ujal Marek Šalanda.

 

Konferenci zahájil Aleš Pernecký, Business unit manager Infrastructure, který v přednášce Smart City – pouze vize nebo již realita? představil, co je vlastně chytré město a jak by mělo fungovat.  Další přednáška patřila Mílovi Lujkovi, Chaneel directorovi Check Pointu, který  mluvil o šesté generaci kybernetických hrozeb a o nových přicházejících nebezpečích, které s sebou dnešní technologie přinášejí. Přítomným na několika příkladech ukázal stinnou stránku IoT a neustálé konektivity, kdy se může stát terčem útoku prakticky kdykoliv jakékoliv zařízení. 

 

Country manager SUSE Miroslav Kořen, , se ve své prezentaci věnoval datovým centrům pro chytrá města. Díky krásnému - přímo letnímu počasí si návštěvníci užili během oběda grilování na terase planetária a během pauzy si vyzkoušeli například jízdu po povchu měsíce.

 

V odpolední části na účastníky čekala přednáška Jana Václavíka (system engineer z Fortinetu), který se zaměřil na stinné stránky narůstajícího množství smartthings. Nezůstalo jen u teoretizování a přednáška byla doplněna živými ukázkami - hacknutí semaforu.Jako další vystoupil Solution manager z Huawei - Rudolf Hruška, který se během své přednášky  věnoval rozvoji a budováni chytrých měst prostrřednictvím Huawei platformy otevřených řešení pro aplikace a zařízení. Posledné přednášky se ujal Eduard Homola ISG sales engineer Dell EMC, který učastníkům přiblížil digitální města a komunity vznikající s Dell Technologies. 

 

Po skončení oficiální části konference návštěvníky poté čekal bohatý raut, ochutnávka ginů a příjemný networking, který obohatil fotokoutek v barvách konference a kouzelník.

 

Fotografie z konference najdete zde.

Přednášky z konference najdete zde.