Check Point uspořádal konferenci CPX Praha 2019

Domů >> Aktuality >> Check Point uspořádal konferenci CPX Praha 2019

 

Dne 6. listopadu 2019 se konala  největší česká kyberbezpečnostní událost roku. Check Point® Software Technologies Ltd., přední světový poskytovatel kyberbezpečnostních řešení, uspořádal konferenci CPX Praha 2019 v pražském veletržním areálu PVA Letňany v hale 4, kde přivítal přes tisícovku návštěvníků.

 

Akce probíhala do pozdního odpoledne a hosté se tešili nabitému programu. Nosným tématem letošní konference byl cloud.

 

Mluví se o něm hodně, ovšem často mlhavě. Konference se proto věnovala tomu, co od cloudu skutečně očekávat a co je pro bezpečnost opravdu důležité. Kybernetické útoky jsou stále sofistikovanější a je nezbytné předvídat vývoj a mít náskok před hrozbami.

Hosty přivítal úvodním slovem Daniel Šafář, Country Manager CZR regionu ve společnosti Check Point, a dále následoval pestrý obsah. „Lovkyně hackerů“ Mayi Horowitz, která se ve své přednášce zaměřila na boj s kyberzločinem a jak vypadá průběh odhalování hrozeb a hackerů. Maya je jeden z největších odborníků na kyberbezpečnost, 10 let pracovala ve zpravodajské jednotce Izraelských obranných sil a v Check Pointu má na starost výzkum a analýzu hrozeb, odhalování malwarů, exploitů a právě kyberzločinců.

Roman Kreuziger, fenomenální český cyklista, představil téma „Bezpečnost a Tour de France“, jelikož kyberbezpečnost je dnes všudypřítomná a ovlivňuje i Tour vzhledem k obrovskému množství zpracovávaných dat a citlivé komunikaci. Společnost Notino nechala hosty přičichnout k vůním bezpečnosti, jak důležitá je kyberochrana pro největšího on-line prodejce parfémů a kosmetiky v Evropě a jakým výzvám a hrozbám musí taková společnost čelit.

Petr Kouřil, pilot, mistr Evropy, a Daniela Součková, ilustrátorka, v duchu konference zaměřené na cloud vzali návštěvníky na bezpečnou cestu do oblak… a zpět.

Dále byla konference věnována tématům a dalším informacím například o kybernetické bezpečnosti ve státní správě, autonomním vlaku nebo těžbě kryptoměn. 

Celou akcí tradičně provázel pohotový a zábavný Leoš Mareš.