Check Point zveřejnil nejnovější Celosvětový index dopadu hrozeb, podle kterého v březnu dále rostl počet útoků malwarů těžících kryptoměny a výrazný vzestup zaznamenala zejména varianta XMRig, která dokáže těžit kryptoměnu Monero, aniž by potřebovala nějakou aktivní úlohu ve webovém prohlížeči v počítači oběti.
„Malware těžící kryptoměny je příkladem úspěšné hrozby a vzestup XMRigu naznačuje, že kyberzločinci aktivně investují do úprav a vylepšení svých metod,“ říká Peter Kovalčík, SE Manager ve společnosti Check Point.
Nejčastěji použitým škodlivým kódem k útokům na podniková mobilní zařízení byl v březnu bankovní trojan Lokibot, následovaly škodlivé kódy Triada a Hiddad.
Vůbec poprvé výzkumníci společnosti Check Point analyzovali také nejčastěji zneužívané kyberzranitelnosti. Zranitelnost CVE-2017-10271 ovlivnila 26 % společností po celém světě.
Check Point analyzoval i malware útočící na podnikové sítě v České republice. Na prvním místě je stejně jako ve světě i nadále CoinHive, malware těžící kryptoměnu Monero, a sílu malwarů těžících kryptoměny potvrzuje na druhém místě Cryptoloot. V Top 10 jsou dokonce 4 škodlivé kódy těžící kryptoměny.
Více informací najdete v přiložené tiskové zprávě.
Kontaktní osoby:
Tomáš Nguyen, DNS Product Manager Check Point, tnguyen@dns.cz, +420 724 222 190
Stanislav Erben, DNS Product Manager Check Point, serben@dns.cz, +420 724 222 162
Jan Vobruba, Security Consultant, jvobruba@dns.cz, +420 724 222 168
Příloha | Velikost |
---|---|
![]() | 730.19 KB |