Bezplatný síťový auditní program CTAP od Fortinetu

Domů >> Aktuality >> Bezplatný síťový auditní program CTAP od Fortinetu

CTAP na NGFW

Vážení obchodní partneří,

chtěli bysme Vás informovat o možnostech bezplatného síťového auditního programu Cyber Threat Assessment Program (CTAP), od společnosti Fortinet. Jako distributor jsme si pro Vás připravili technologické prostředky a jednoduchý návod, jak postupovat k úspěšnému provedení programu. 

 

Přední výrobce zabezpečení IT infrastruktury společnost Fortinet pro partnery připravila podpůrný program „Cyber Thread Assessment Program“ (CTAP). Výstupem programu CTAP je přehledný report, který přináší obchodním partnerům zajímavý nástroj, jak zákazníkům bezplatně zajistit bezpečnostní audit a tím jim odhalit reálný stav a faktickou úroveň zabezpečení jejich datové infrastruktury.

CTAP report koncovým zákazníkům ukáže kolik a jakých bezpečnostních hrozeb, škodlivého kódu, kritických aplikací a jaká data se na jejich síti aktuálně vyskytují. Jaká jsou naše doporučení nápravy a co všechno umíme na technologiích Fortinet zachytit a eliminovat v případě implementace u zákazníka. 

 

CTAP auditní program je od nás distributora DNS a.s. plně technicky a materiálně podporován. Jsme připraveni, našim partnerům pomoci k snadnému přístupu a získání velice užitečného reportu bez zbytečných nákladů a s minimální pracností.

Máme pro vás na skladě k zapůjčení několik kusů menších boxů, které jsou kompatibilní pro nasazením u zákazníka v režimu Cloud CTAP. Jsme připraveni vám tyto zařízení zapůjčit a pomoci vám nejen technicky s celým programem.

Věříme, že sami brzy zjistíte, jak je tento program skvěle a jednoduše připraven a doba konfigurace i nasazení nezabere více jak hodinu. Maximální efektivita je dosažena především díky vysoké míře automatizace, která vygeneruje samotnou konfiguraci, dále vygeneruje dokument k fyzickému zapojení, spustí v Cloudu všechny potřebné nástroje, aby i pro naprosto neznalého a nepolíbeného člověka, to nebyl žádný problém. 

Dalším motivačním benefitem programu CTAP pro partnery, je možnost, kvartálně získat odměnu až 250 USD za prodej zařízení na základě realizovaného CTAP programu. Prodané zařízení musí být v minimální hodnotě cca 120 tisíc CZK bez DPH. 

 

CTAP report, je výstupem a analýzou provozních síťových logů generovaných především zařízením FortiGate, které ologuje provoz interními nástroji a mechanismi. Tyto logy odešle analytické platformě FortiAnalyzer (https://www.fortinet.com/content/dam/fortinet/assets/data-sheets/fortian...), která zajistí vyhodnocení logů a zpracuje finální report za daný časový úsek. Doporučením pro délku sběru informací, tak aby to byl dostatečný a representativní vzorek, je nechat CTAP běžet 1-2 týdny. Tento časový interval je ovšem pouze doporučením, které zaleží v první řadě na místních možnostech a potřebách zákazníka, např. z důvodu pravidelných zálohování, aktualizací systémů atd.. FortiAnalyzer, poskytuje nejen logovací, ale především, analytickou, automatizační a integrační platformu pro různé produkty Fortinet technologií. Pro partnery je možná Free licence, pro jejich vzdělávací a jiná využití, pro více informací nás případně kontaktuje.

 

Portfolio produktů obsahuje širokou paletu variant, jak FortiGates, ale i dalších produktů FortiEmails a to i velkou variací FortiAnalyzers (HW, VM, Cloud), přináší nespočet možností samotného nasazení. Máme pro vás pokrytí i pro zákazníky, kteří chtějí mít vše u sebe na síti a neposílat nic do Cloudu. I různé rozdílné implementace a nasazení u zákazníka. S tím jsou ovšem spojeny související další požadavky na součinnost zákazníka atd., proto se v tomto dokumentu zaměříme především na Cloud CTAP, který je nejméně pracný, s minimem nákladů a pro 95% zákazníků v České Republice. 
 

U zákazníka Cloud CTAP vyžaduje fyzicky:

  • konektivitu s interním provozem – “ologování“ pro analýzu 
  • konektivitu do internetu – pro zaslání logů k analýze  

Více informací v přiloženém dokumentu.

Nebo nás můžete kdykoliv kontaktovat.

Kontakt

VOJTĚCH KRAK

Team Leader Fortinet, vkrak@dns.cz; +420 724 345 532

DANIEL KOSŇANSKÝ

Product Manager, dkosnansky@dns.cz; +420 724 222 171

ONDŘEJ NOVÁK

Product Manager, onovak@dns.cz, +420 776 652 318

JAN NGUYEN

Technical Consultant, jnguyen@dns.cz, +420 724 222 169

LUKÁŠ DOHNAL

Technical Consultant, ldohnal@dns.cz; +420 730 189 089

 

 

Dokumenty: 
PřílohaVelikost
PDF icon ctap_dns_program.pdf354.92 KB