Balíček inovací pro disková pole HPE Primera a Nimble

Domů >> Aktuality >> Balíček inovací pro disková pole HPE Primera a Nimble

HPE v červnu uvedlo nová vylepšení inteligentních diskových polí Primera a Nimble. Jedná se o balíček hardwarových a softwarových upgradů, které určitě stojí za povšimnutí. 

 

InfoSight pro Microsoft Hyper-V

Inteligence Nimble a Primera diskových polí realizovaná analytickým nástrojem InfoSight dostala podporu pro virtualizační platformu Hyper-V. InfoSight, který je unikátní právě tím, že dokáže monitorovat a analyzovat celou infrastrukturu od serverů a diskových polí přes síťové prvky až na úroveň jednotlivých virtuálních serverů, byl dlouho podporován pouze pro prostředí postavené na VMware. Nyní HPE přidává i plnou podporu pro Microsoft virtualizaci. 

 

Replikace do třetí lokality nebo cloudu

HPE rozšířilo možnosti ochrany dat Nimble i Primera diskových polí o variantu replikace do třetí lokality. Stávající podpora synchronní i asynchronní replikace mezi dvěma stranami, případně asynchronní replikace mezi primárním polem a cloudem, byla nově rozšířena o možnost replikovat data kromě sekundární lokality i do třetí strany. Tou může být buď fyzické diskové pole, nebo cloud prostřednictvím HPE Cloud Volumes.

 

All-NVMe Primera

Nově je možné konfigurovat Primera disková pole jako All-NVMe variantu osazenou pouze NVMe disky. K dispozici jsou možnosti:

  • HPE Primera 630: Max 8x NVMe SSD disky s užitnou kapacitou do 250 TB
  • HPE Primera 650: Max 16x NVMe SSD disky s užitnou kapacitou do 500 TB
  • HPE Primera 670: Max 16x NVMe SSD disky s užitnou kapacitou do 500 TB

 

Storage Class Memory pro Nimble

All-flash varianty diskových polí Nimble AF60 a AF80 mají nyní k dispozici 1.5 TB Storage Class Memory Adapter Kit postavený na Intel Optaine médiu. Kit je v nabídce u nových polí jako volitelné příslušenství, případně je možné ho doplnit i ke starším již provozovaným polím.

 

Automatizace

HPE uvolnilo CSI ovladače do Kubernetes orchestračního nástroje pro Primeru. Obě pole, Primera i Nimble, jsou tak plně připravené poskytovat diskový prostor pro chod aplikací provozovaných v kontejnerové virtualizaci.