IBM a Apptio transformují rozhodování o IT pomocí automatizace a AI

14. 08. 2023Aktuality

IBM a Apptio transformují rozhodování o IT pomocí automatizace a AI

Společnost IBM 10. srpna uzavřela akvizici společnosti Apptio, zavedeného a rostoucího lídra v oblasti řízení podniku a FinOps, který sdílí víru IBM v sílu otevřeného partnerského ekosystému.

Spojením nabídky společnosti Apptio s portfoliem IBM pro automatizaci IT a platformou watsonx AI získají klienti výhody nejkomplexnějšího přístupu ke správě, optimalizaci a automatizaci svých technologických podnikových rozhodnutí. Klienti mohou od nynějška využívat výhod brzké integrace mezi aplikacemi Apptio Cloudability a IBM Turbonomic, přičemž další synergie budou následovat.

Technologie je pro dnešní podniky konkurenčním diferenciátorem. Organizace zrychlují své investice do IT, rozdělují pracovní zátěž a aplikace do veřejných a soukromých cloudů a využívají více poskytovatelů služeb. V důsledku toho rostou jejich výdaje a potřebují zjednodušená, integrovaná a automatizovaná řešení, která jim umožní optimalizovat výdaje na IT, zlepšit provoz a dosáhnout vyšší finanční návratnosti.

Dnešní uzavření spojuje špičková řešení z nabídky FinOps společnosti Apptio, včetně ApptioOne, Cloudability a Targetprocess, a automatizačního portfolia IBM Turbonomic, AIOps a Instana, aby klienti získali "virtuální řídicí centrum" pro správu, optimalizaci a automatizaci rozhodování o výdajích na technologie.

Vzhledem k tomu, že pro klienty a partnery jsou na prvním místě modely umělé inteligence a základy, IBM také rozšíří svou platformu pro umělou inteligenci a data watsonx o anonymizovaná data o výdajích na IT v hodnotě 450 miliard dolarů společnosti Apptio, čímž odemkne nové inovace, přehled a hodnotu.

"Kombinace produktů Apptio a portfolia IBM pro automatizaci IT poskytne firmám 360stupňovou platformu pro správu technologií, kterou mohou využít k optimalizaci a automatizaci rozhodování napříč jejich IT prostředím," řekl Rob Thomas, senior viceprezident pro software a obchodní ředitel IBM. "Spojujeme špičková a nejlepší řešení ve své třídě".