GREYCORTEX: Ochrana nemocnic před kybernetickými útoky

10. 05. 2023Aktuality

GREYCORTEX: Ochrana nemocnic před kybernetickými útoky

Nemocnice a zdravotnická zařízení jsou ohrožovány náhodnými i cílenými kybernetickými útoky. Operují s množstvím osobních citlivých dat o pacientech, která útočníkům slouží k vydírání a jsou vysoce ceněná na černém trhu. Navíc nemocnice provozují kritickou informační infrastrukturu, jejíž narušení může ohrozit lidské životy. Ochrana těchto systémů je nutná nejen ze samotného principu, ale u některých zařízení je daná také kybernetickým zákonem. GREYCORTEX Mendel zajišťuje účinnou ochranu proti kybernetickým útokům prostřednictvím monitoringu síťové infrastruktury, kontroly konfigurací, přístupů a detekce neobvyklého chování v síti. Tím přispívá k hladkému chodu nemocnic a umožňuje personálu se soustředit na to, co je skutečně důležité – zdraví pacientů.

Nemocnice jako lukrativní cíl pro kybernetický zločin

Se vzrůstajícím množstvím kybernetických útoků na zdravotnická zařízení je pro nemocnice zásadní chránit své systémy, které mimo jiné spadají dle kybernetického zákona do kritické informační infrastruktury. To znamená potřebu detekovat kybernetické hrozby ve vnitřní síti a data ze sítě dlouhodobě ukládat.

Ideálním řešením pro zajištění pohodlné a rychlé viditelnosti do sítě je nástroj, který díky strojovému učení zastane práci velkého týmu. Odhalí jakékoliv nedostatky v síti, upozorní na ně, a je tak využitelný i v případech nedostatečně dimenzovaných oddělení věnujících se kybernetické bezpečnosti nemocnice.

Celou studii naleznete ZDE.

________________

Greycortex využívá pokročilých metod umělé inteligence, strojového učení a datové analýzy k zabezpečení počítačových i průmyslových sítí pro monitorování síťové bezpečnosti. Kombinuje analýzy síťového provozu a poskytuje jedinečnou viditelnost sítě, vizualizuje síťové komunikace a detekuje rizika a hrozby.

Kontakt:
Lucie Kratinová
Key Account Manager, lkratinova@dns.cz