DNS ACADEMY - Nová evropská směrnice NIS2

25. 10. 2023Aktuality

DNS ACADEMY - Nová evropská směrnice NIS2

Dne 10. a 11. října 2023 se ve Dvoře Perlova Voda uskutečnila DNS Academy, která oslovila obchodní partnery z řad odborníků a zástupců firem pohybujících se v oblasti kybernetické bezpečnosti. DNS Academy se zaměřila na klíčové téma nové evropské směrnice NIS2 a Zákonu o Kybernetické Bezpečnosti. Obchodní partneři měli možnost setkat se s významnými odborníky a představiteli technologických lídrů na trhu, a to zejména společností Check Point, Dell Technologies, Pentara a GreyCortex.

Akce byla rozdělena do několika tematických bloků, které se staly platformou pro diskuzi o nejnovějších trendech v oblasti kybernetické bezpečnosti a představení řešení, která pomohou firmám a institucím plnit legislativní požadavky.

Letošní ročník DNS Academy zahájil Jiří Dobeš BUM divize Dell Technologies spolu s Pavlem Rosenkrancem zástupcem za vendora Dell Technologies. Zároveň se obchodním partnerům představil a přivítal je nový BUM divize Security Petr Uhlíř.

NIS2 a úvod do problematiky byla první prezentace, na ní se podílel Lukáš Engler, zástupce divize Security společnosti DNS. Byly představeny hlavní pilíře nové směrnice a klíčové aspekty, které ovlivní organizace v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Řešení od společnosti Check Point bylo představeno Jiřím Zvolánkem a zaměřilo se na konkrétní kybernetické hrozby a způsoby, jak jim čelit. Tato prezentace ukázala, jak moderní technologie mohou přispět k posílení kybernetické bezpečnosti.

Dell Cyber Recovery prezentoval zástupce Dell Technologies Aleš Koreček spolu s Vladimírem Havelkou za společnost DNS. Tato část akce zdůraznila význam zálohování a obnovy dat jako klíčového prvku kybernetické bezpečnosti. Na závěr této prezentace vystoupil Jan Černík, specialista DNS na DPS řešení s konkrétní případovou studií na řešení Dell Cyber Recovery.

NIS2 z pohledu nástroje GreyCortex MENDEL byla prezentována Michalem Drozdem, který představil technologii, která pomáhá organizacím monitorovat a bránit se proti kybernetickým hrozbám v souladu s novou směrnicí. Součásti byla i demo ukázka a práce s nástrojem GreyCortex Mendel.

Pentera = Etický hacker jako software bylo poslední téma, které prezentovali Lukáš Engler a Jan Nguyen ze společnosti DNS. Tato prezentace se zaměřila na koncept etického hackingu a jak ho využít k posílení kybernetické bezpečnosti.

Akce v Dvoře Perlova Voda byla významným krokem směrem k lepší ochraně kybernetického prostoru v době, kdy se kybernetické hrozby stávají stále sofistikovanějšími a rozsáhlejšími. Účastníci měli možnost nejen získat cenné informace o nových směrnicích a zákonech týkajících se kybernetické bezpečnosti, ale také se seznámit s konkrétními řešeními a technologiemi, které jim pomohou posílit bezpečnost svých organizací ve spolupráci s divizemi Dell Technologies a Security DNS.