Zoufalí lidé hledají práci i na darknetu

Domů >> Aktuality >> Zoufalí lidé hledají práci i na darknetu

Výzkumný tým kyberbezpečnostní společnosti Check Point upozorňuje, že koronavirová pandemie dostala řadu lidí do kritické situace a na darknetu a hackerských fórech se množí žádosti o práci. Zoufalí lidé bez práce, na které tvrdě dopadla ekonomická krize v důsledku koronavirové pandemie, hledají jakoukoliv cestu, jak si přivydělat a nabízí kyberzločincům svou pomoc. Slibují, že „nebudou klást hloupé otázky“, „budou dostupní 24/7“ a „chtějí vydělat peníze na internetu jakýmkoli způsobem“.

Na darknetu a hackerských fórech obvykle nabízí práci kyberzločinci. Check Point Research ale zaznamenal opačný trend: uživatelé na darknetu a hackerských fórech nyní nabízí své služby za finanční odměnu. Od začátku roku 2021 se na několika sledovaných hackerských fórech objevilo každý měsíc 10 až 16 nových příspěvků v podobném duchu, což je neobvykle vysoký počet, protože podobné příspěvky v minulosti prakticky neexistovaly, navíc jde o stoupající trend pravděpodobně v důsledku zoufalé situace mnoha lidí, kteří se snaží nějak uživit.

„Doposud jsme prakticky neviděli, že by někdo hledal práci na darknetu a hackerských fórech. Nabídky pomoci s trestnou činností jsou šokující. Lidé, kteří nabízí kyberzločincům pomoc, mohou znamenat vážné bezpečnostní riziko,“ říká Daniel Šafář, Country Manager CZR regionu v kyberbezpečnostní společnosti Check Point.

Více informací najdete v přiložené tiskové zprávě.

Váš tým Security DNS a.s. 

Dokumenty: 
PřílohaVelikost
PDF icon 210319_check_point_prace_darknet_tz.pdf312.38 KB