Povedená Vopice

Domů >> Aktuality >> Povedená Vopice

Již 9. ročník IT Music Jamu se opět vydařil i přes nepříznivé počasí.

Ve čtvrtek 5.9.2019 jsme měli možnost potkat se na neutrální půdě na tradiční neformální akci IT Music Jamu, který pořádá IBM&Lenovo divize. Vše odstartovala od 18:00 dvoučlenná kapela Son of Sophie. Letošní nováček ITMJ svými skladbami postupně vítal hosty, kteří si i přes nepříznivé počasí nenechali ujít letošní ročník.

Od 18:45 se nám předvedl další nováček, ale tentokrát z našich DNS řad, Filip Hájek se svou kapelou Pepek a Námořník. Předvedli, co se hraje na underground a indie folk scéně. Od 20:00 jsme se zaposlouchali do stálice ITMJ - kapely The Žlab. V té nesmí chybět náš DNSák Roman Komorný, který svým zpěvem nenechal jedno tělo v klidu. Kluci si pro nás připravili kromě úžasné atmosféry a muziky i jedno překvapení. K bicím usedl samotný otec ITMJ Petr “Plóďa“ Plodík a ukázal, že to umí taky pořádně rozjet.

V rozprouděném večeru se na pódiu vystřídala další tradiční kapela Digestoř. Punk-rocková kapela, která za to umí vzít a pořádně to roztočit na pódiu. Na závěr nás pořádně roztančila svým boogie blues kapela The Kingsize Boogiemen patřící také mezi nováčky. Rozhodně ale předvedl, že si své místo na ITMJ našel. 

I když jsme se pomalu blížili k půlnoci, neznamenalo to, že končíme! Před půlnocí začal tradiční Jamík, při kterém jsme zaslechli i známější písně v podání dalších hudebních IT talentů. A i ti by se klidně mohli objevit v následujících ročnících ITMJ. 

Všichni jsme si letošní ITMJ pořádně užili a nemůžeme se dočkat na příští jubilejní desátý ročník.

Na viděnou v září 2020!

Více fotografií naleznete ZDE.