Novinky z konference Microsoft Inspire 2021

Domů >> Aktuality >> Novinky z konference Microsoft Inspire 2021

Novinky z konference Microsoft Inspire 2021

Konference Microsoft Inspire 2021 i letos umožnila virtuální setkání s partnery a zhodnotila uplynulý rok plný změn, inovací a transformace. Během konference Microsoft Inspire 2021 se představilo mnoho aktualizací programů a produktů.  

První novinkou je Microsoft Cloud for Sustainability (Microsoft Cloud pro udržitelnost) který pomáhá zákazníkům napříč konkr. odvětvími plnit cíle, které si stanovili pro snižování emisí uhlíku a udržitelnost. Dostupné bude ve verzi Previev a umožní firmám regulovat a ideálně snižovat emise.
Microsoft oznámila vlastní plán a závazek 100/100/0, který řeší omezené možnosti řídit globální energetickou infrastrukturu, ale na druhou stranu maximalizuje naši jedinečnou schopnost ji ovlivnit. Do roku 2030 chce Microsoft zajistit 100% své spotřeby elektřiny.

Cloudová služba Windows 365 poskytuje firmám nový způsob používání systému Windows 10 nebo Windows 11 a to tak, že přenáší operační systém do cloudu Microsoft a celé prostředí Windows, včetně aplikací, dat a nastavení streamuje na jakékoli zařízení. 
Toto řešení plně integruje celkové zabezpečení a je realizované s využitím principů zero-trust a bezpečně je ukládá do cloudu. 

PC Cloud – Cloudový počítač, který využívá sílu cloudu i výhod zařízení, a poskytuje tak plnohodnotné, individuálně přizpůsobené prostředí Windows. Výhody PC Cloudu:
•    Systémoví integrátoři (SI) a poskytovatelé spravovaných služeb (MSP) mohou pomáhat organizacím maximalizovat hodnotu celého prostředí Windows.
•    Nezávislí výrobci softwaru (ISV) mohou i nadále vytvářet aplikace pro Windows, poskytovat je v cloudu a podporovat tak své zákazníky, kteří již procházejí digitalizací.
•    Partneři pro zařízení a hardware získávají příležitost integrovat Windows 365 do svého širokého portfolia služeb spolu se svými spolehlivými funkcemi zařízení a zabezpečeným hardwarem.

Zabezpečený přístup k datům Dynamics 365 v rámci Teams

Všichni uživatelé Microsoft Teams získají v rámci Teams přístup k datům z Dynamics 365 bez dalších poplatků. 
Microsoft samozřejmě dbá na důvěryhodnost a zabezpečení, je tedy možné nakonfigurovat oprávnění a přístupová pravidla, která zajistí bezpečí vašich dat.

Komerční marketplace

Microsoft oznámil 70% meziroční nárůst počtu aplikací, které je možné jeho prostřednictvím zakoupit, nabízí nyní více než 30000 aplikací a služeb. Potřeby používání softwaru rostou a proto se snaží zjednodušit proces nasazení.
Windows se rozhodl znížit poplatky za transakce na 3%. Nezávislí výrobci softwaru budou mít od letošního podzimu možnost stanovit si jednu cenu pro zákazníky a další pro jimi vybrané partnery v programu Microsoft Cloud Solution Provider (CSP). Výrobcům ISV to umožní poskytovat partnerům v programu CSP marzi a partneři v programu CSP si budou moci přidat k ceně svou marži, když budou nabídky prodávat mimo komerční marketplace.

Nové integrace v Microsoft Viva

Microsoft Viva poskytuje integrované prostředí pro tzv. zaměstnackou zkušenost a zakomponuje nástroje pro komunikaci, vzdělávání a rozvoj znalostí do pracovních postupů, nabízí partnerům příležitosti k integraci. Nově přidal Microsoft ingergace s cca 20 partnery, jako jsou např. Workday, Qualtrics a ServiceNow. Mezi úplné novinky patří funkce od společností SuccessFactors, Cornerstone OnDemand, Headspace a mnoho dalších.

Poskytování spravovaných služeb zabezpečení a identifikace obchodních příležitostí

Řešení Microsoft 365 Lighthouse podpoří růst a ziskovost partnerů a pomáhá poskytovatelům spravovaných služeb zabezpečit zařízení, data a uživatele v malých a středních firmách, které používají Microsoft 365 Business Premium. Projekt „Orland“ je novým řešením v Partnerském centru, které pomáhá partnerům / poskytovatelům cloudových řešení (CSP) rozvíjet cloudové podnikání sdílením poznatků o zákaznících s cílem zlepšit správu zákaznických účtů na základě využití nástrojů a technologií Microsoftu. 

Zjednodušení programu ISV Connect
Program ISV Connect představí jednodušší možnosti pro uvádění řešení na trh, nové technické výhody, jako je ISV App License Management (správa licencí na aplikace od výrobců ISV) a slevy na prostředí pro vývoj, testování a demo a také výrazně snížené sdílení příjmů.

Zdroj: https://news.microsoft.com/cs-cz/2021/07/19/novinky-z-konference-microso...