Kyberzločincem může být kdokoli, Check Point varuje před malwarem jako službou

Domů >> Aktuality >> Kyberzločincem může být kdokoli, Check Point varuje před malwarem jako službou

Kyberzločincem může být kdokoli, Check Point varuje před malwarem jako službou

výzkumníci společnosti Check Point ve spolupráci s TerbiumLabs, společností zaměřenou na informace a analýzy dark webu, rozkryli fungování DiamondFox, malwaru jako služby. Zpráva obsahuje technickou analýzu i detailní informace o prodejních mechanismech.

V posledních letech roste na trhu s malwarem a kyberútoky nová úspěšná obchodní metoda, která dala vzniknout celému novému odvětví: Malware jako služba. Nyní se mohou i nováčci a začátečníci bez jakýchkoli technických znalostí snadno stát kyberzločinci. Ransomware, bankovní trójské koně a řadu dalších útočných nástrojů lze jednoduše koupit na fórech v temné části internetu. Navíc pro zaplacení lze využít nejrůznější platební metody, včetně anonymních plateb.

"DiamondFox je modulární botnet, který lze zakoupit na různých fórech dark netu, a je to jeden z aktuálně nejpopulárnějších malwarů jako služba. Názorně ukazuje výhody tohoto obchodního modelu. Zakoupením jediného produktu získají uživatelé přístup k plug-inům a mohou plánovat a spouštět nejrůznější kampaně. Od špionážních kampaní přes krádeže přihlašovacích údajů, které mohou být základem pro další finanční krádeže, a dokonce až po jednoduché a vysoce efektivní DDoS útoky," říká Petr Kadrmas, Secuity Engineer Eastern Europe, Check Point Software Technologies.

Navíc se zdá, že Edbitss, oficiální prodejce malwaru, investuje do dalších vylepšení, do aktualizací a oprav, které jsou následně pečlivě sdíleny s potenciálními kupci.

Komplexní bezpečnostní řešení Check Point chrání zákazníky i proti této hrozbě.

Více informací najdete v přiloženém reportu.

Kontaktní osoby:

Jaroslav Chrz, DNS Representative Check Point, jchrz@dns.cz, +420 605 203 829
Tomáš Nguyen, DNS Product Manager Check Point, tnguyen@dns.cz, +420 724 222 190
Jan Vobruba, Security Consultant, jvobruba@dns.cz, +420 724 222 168

Dokumenty: 
PřílohaVelikost
PDF icon diamondfox-report.pdf2.26 MB