JIŽ 25 LET TVOŘÍME DISTRIBUCI BUDOUCNOSTI

Domů >> Aktuality >> JIŽ 25 LET TVOŘÍME DISTRIBUCI BUDOUCNOSTI

 

DNS slaví čtvrtstoletí. Firma přežila dramatické devadesátky, internetovou horečku a chystá nové projekty

Jen 5 procent firem se dožije 20 let působení na trhu. Společnost DNS letos slaví dokonce 25 let. A kromě toho se stala největším tuzemským Value Added Distributorem a zákazníci ji v posledních letech několikrát zvolili Value Added Distributorem roku. Patří mezi nejdéle působící distributory u nás. Vděčí za to hlavně široké síti obchodních partnerů a samozřejmě všem zákazníkům a kolegům, kteří dvěma dekádám růstu DNS aktivně pomáhali. Dnešní úspěchy a pozici formovala bohatá historie společnosti, která se začala psát na začátku bouřlivých 90. let. Když v roce 1994 vstoupil na český IT trh nový hráč – CHS Electronics Inc, nejspíš málokdo tušil, že byl položen základní kámen pro budoucí zrození DNS. V roce 1996 vznikl projekt samostatného value added distributora (VAD). A ve stejné době došlo k další důležité události – CHS koupilo společnost DNS GmbH, největšího Value Added distributora technologií SUN Microsys tems na německém trhu. Vedení rozhodlo, že nové firmy porostou pod značkou DNS (Digital Network Services). DNS s.r.o. vznikla v roce 1997.

 

Na začátku bylo osm statečných

Do vínku dostala česká DNS odhodlaný tým 8 statečných a několik významných kontraktů jako například HP. Už čísla z roku 1998 potvrzují, že se jim dařilo. Firma se rozrostla na 20 lidí a začaly se uzavírat strategické kontrakty. Během prvního roku se povedlo podepsat několik významných smluv s dodavateli Digital Equipement, Silicon Graphics, IBM, v dalším roce přibylo Cisco a některé produkty v oblasti bezpečnosti. Prvním z nich byl Check Point, se kterým spolupracuje DNS dodnes. Na začátku roku 1999 pracovaly ve firmě více než 2 desítky lidí, obrat přesahoval 500 milionů korun za rok.

 

V nové skupině s novými projekty

Těsně před koncem milénia se tak DNS dostala do skupiny eD‘ system. Nejisté časy se rozplynuly pod novým vedením. Nové tisíciletí přineslo internetovou horečku a nové distribuční kontrakty. O pár let později už DNS pracovala s dvoumiliardovým obratem. Jenomže přišel krach Lehman Brothers a finanční krize, a proto musela DNS změnit strategii. Firma odstartovala posilování distribučního portfolia, uzavírala nové kontrakty s výrobci, zaměřila se na vztah se zákazníky a rozvíjela služby. Společnosti DNS se podařilo vstoupit na trh softwarových licencí prostřednictvím akvizice Microsoft týmu společnosti Servodata. Rozběhl se také DNS Cloud MarketPlace, který mohou zákazníci využít formou služby, a v přípravě je mnoho dalších projektů. Všem, kteří se podíleli na pětadvaceti letech růstu DNS, děkujeme.

 

„Tvoříme distribuci pro budoucnost.“

DNS staví svou práci na čtyřech základních hodnotách: ochota, důvěra, spolupráce a inovace. Ty budou tvořit pevné pilíře po následujících 25 let. Vize společnosti i nadále zní: Tvoříme distribuci pro budoucnost. Takovou, která bude vždy napřed a umožní našim partnerům a dodavatelům úspěšně realizovat projekty různé velikosti a náročnosti. Buďte u toho s námi! Kterou vlastnost si DNS udržela od svého počátku až do současnosti? „Vlastně to začalo již v CHS a do DNS se jeden rys přirozenou cestou přetavil. Jsou to lidé a jejich chování směrem ke kolegům, ale hlavně k dodavatelům a obchodním partnerům. Přátelské, slušné ale efektivní a flexibilní. Ochota přemoci lidstvu tolik vrozenou lenost a udělat něco navíc. Spolu s dlouhodobě skvělou kolekcí kontraktů u výrobců je to neodolatelný koktejl. Asi i proto jsem zažil zrod DNS a jsem tu i dnes. Když už slavíme čtvrtstoletí, nedá mi to, abych nevzpomněl tam někam nahoru na našeho „otce zakladatele“ Petra Poláčka. Hodně mu za ta léta dlužím.“ 
Jiří Dobeš, Bussines Unit Manager Dell Technologies