HPE ve vesmíru

Domů >> Aktuality >> HPE ve vesmíru

HPE datové centrum na orbitě

Malý krok pro člověka, velký skok pro edge computing.

Společnosti HPE a OrbitsEdge spojily své dovednosti v projektu, která dává edge computingu nový rozměr. Zemi obíhá vice jak 2 500 satelitů generujících 150 - 200 PB dat každý den. Tato data využívají státní i soukromé společnosti a je potřeba je nějakým způsobem vyhodnocovat, zpracovávat a ukládat. Vzhledem k objemu dat a vzdálenosti jejich zdrojů od Země, je jasné, že se jedná o velmi komplikovaný úkol. Startup OrbitsEdge se zaměřil na řešení tohoto problému. Vyvíjí výkonné, ale malé datové centrum, které plánuje umísťovat do speciálně navržených satelitů a nechat vynést na oběžnou dráhu. Tam umožní okolním satelitům, aby se k datovému centru připojily a poskytne jim prostředky pro zpracování vygenerovaných dat. Srdcem vesmírného datového centra OrbitsEdge budou HPE systémy Edgeline EL8000.
HPE solution architect Keenan Sug k projektu uvedl: “OrbitsEdge je absolutní exterém toho, co je s HPE technologiemi možné dosáhnout.”

Edgeline EL8000

HPE Edgeline EL8000 konvergovaný systém je šasi velikosti 5U, které může hostovat jeden až čtyři ProLiant 9x0 blade servery a dá se osadit až dvěma 10 Gb SFP+ switchi. Správa řešení je realizovaná Integrated Lights-Out managementem. Výhodou EL8000 je malé kompaktní šasi s optimalizovanou spotřebou a chlazením, zároveň ale zajišťující vysoký výpočetní výkon.

Podrobnosti:

Odkaz: https://www.hpe.com/psnow/doc/a50003367enw
Video: https://www.youtube.com/watch?v=OT9ENahOY_A
EL8000 podrobnosti: https://www.hpe.com/psnow/doc/a00067727enw?jumpid=in_lit-psnow-red