HPE Superdome Flex 280 - škálovatelný 4-8 socketový server

Domů >> Aktuality >> HPE Superdome Flex 280 - škálovatelný 4-8 socketový server

 

Tento podzim HPE připravilo novinku s názvem Superdome Flex 280.

Jedná se o nový model, který doplňuje produktovou řadu stávajících 4 procesorových serverů. Tvoří přirozený most mezi servery ProLiant DL560 / DL580 a řadou Superdome. Server je ideální pro nasazení aplikací využívajích in-memory computing, jako jsou SAP HANA, Oracle a SQL. Je možné na něm provozovat také výpočetně náročné aplikace, například pro datovou analytiku, umělou inteligenci nebo IoT.

Velkou předností Superdome Flex 280 je modulární architektura. Ta umožňuje uživatelům začít se serverem osazeným pouze dvěma procesory a v případě potřeby je škálovat až na celkem osm procesorů. Server využívá nejmodernější technologie dostupné na trhu. Je osazen procesory Intel® a Xeon® třetí generace. Má 6 UPI linek na CPU a podporuje až 24TB operační paměti, včetně Intel Optane modulů.

 

Základní parametry:

 

Superdomme Flex 280 je server, který plynule navazuje na 4-socketové modely ProLiant DL560 a DL580 a posunuje jejich možnosti mnohem dále. Od svých menších bratříčků se odlišuje zejména modulární architekturou, která umožňuje škálovat procesory od 2 do 8 kusů. Má modernější hardwareovou výbavu a poskytuje mnohem sofistikovanější bezpečnostní prvky, typické zejména pro Superdome mission-critical svět.

 

HPE Superdome Flex 280 se může pochlubit: 

  • RAS managementem (Reliability, Availability and Serviceability)
  • Analysis enginem - nástrojem, který permanentně analyzuje hardware serveru a upozorňuje na případné anomálie
  • Firmware-first diagnostikou, která dokáže opravit potenciální problémy dříve, než dojde ke způsobení škody
  • Podporou pro Linux Serviceguard

 

Srovnání Superdome Flex 280 a DL5xx modelů

 

Superdome Flex 280 se objeví v konfiguračních nástrojích HPE během října. První objednávky by tedy měly být vykrývány v listopadu 2020. Server bude možné čerpat také jako službu v rámci programu HPE GreenLake.

Detailní informace o HPE Superdome Flex 280 naleznete: https://www.hpe.com/us/en/servers/superdome.html.