HPE Edgeline server a inteligentní gateway

Domů >> Aktuality >> HPE Edgeline server a inteligentní gateway

HPE edge computing produkty navržené pro datovou agregaci a základní analýzu.

Na webu DNS můžete nalézt aktualitu, kde jsme se obecně věnovali edge computingu a představili jsme si HPE řešení navržená pro tento segment. V té dnešní si řekneme něco více o IoT inteligentních gatewaích a představíme si základní Edgeline server EL300. 

 

Moderní průmyslová prostředí čím dál více využívají možností, které jim poskytuje nasazení operačních technologií (OT) a důležitost OT bude rychle růst i v příštích letech. IoT, robotizace, automatizace, všechna ta „smart“ zařízení instalovaná všude kolem nás mají však jedno společné: generují obrovské množství dat. Všichni provozovatelé se tak potýkají se základní výzvou, jak tato data posbírat a bezpečně a efektivně distribuovat. 

HPE vyvinulo zařízení, která pomáhají provozovatelům řešit komplexnost práce s daty na okraji sítě. IoT GL Intelligent Gateway a Edgeline EL300 System jsou základní stavební kameny pro provozování inteligentního edge computingu. Tyto systémy jsou ideální pro řešení primárních potřeb, jež s sebou edge computing přináší. Nastavit a kontrolovat bezpečný datový tok, být schopen komunikovat různými protokoly, realizovat základní datovou analýzu, reagovat na požadavky v reálném čase, vidět a spravovat IoT zařízení atd.

Pro IoT inteligentní gateway a Edgeline EL300 systémy je charakteristické, že:

  • poskytují dostatečný výpočetní výkon k řešení uvedených potřeb;
  • mají odolné šasi;
  • mohou stát volně, být instalované do racku, nebo připevněné na zeď;
  • jsou přizpůsobené pro práci v prostředích s extrémní teplotou i vysokou prašností;
  • mají minimální spotřebu elektrické energie.

 

HPE GL10 IoT Gateway    
Základní model navržený pro datovou agregaci a jednoduchou analýzu.

 

HPE GL20 IoT Gateway 
Pokročilejší model poskytující větší výkon a více funkcí než GL10.

 

HPE Edgeline EL300 Converged Edge System
První skutečný edge server poskytuje efektivní způsob, jak propojit a spravovat všechny systémy operačních technologií se stávající infrastrukturou informačních technologií (IT). HPE Edgeline EL300 je vysoce flexibilní, rozšiřitelná a přizpůsobitelná platforma, která díky modulární konstrukci umožňuje začlenit rozšiřující moduly potřebné pro připojení velkého množství IoT zařízení různých formátů.

 

V příštích aktualitách si představíme Edgeline convergované systémy, které přináší na okraj sítě již zajímavý výpočetní výkon.