Hackeři na darknetu nabízí vakcíny, potvrzení o očkování i negativní koronavirové testy

Domů >> Aktuality >> Hackeři na darknetu nabízí vakcíny, potvrzení o očkování i negativní koronavirové testy

Výzkumný tým kyberbezpečnostní společnosti Check Point upozorňuje, že hackeři začali na darknetu nabízet „oficiální“ potvrzení o očkování a negativní koronavirové testy. V posledních 3 měsících došlo k prudkému – více bež trojnásobnému – nárůstu reklam na údajné vakcíny proti koronaviru.

V lednu Check Point upozornil na stovky reklam na darknetu nabízející vakcíny za pouhých 500 dolarů. Počet nabídek se nyní více než ztrojnásobil na 1200. Podle výzkumného týmu se na darknetu množí i nabídky na různá falešná potvrzení o očkování od Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) za 150–200 dolarů. Prodávány jsou i falešné negativní koronavirové testy a dokonce si v některých případech mohou uživatelé vygenerovat takový negativní test za méně než 30 minut za pouhých 25 dolarů. Na darknetu jsou nyní nabídky na všechny typy koronavirových potvrzení – testy a očkování.

„Kyberzločinci chytře reagují na poptávku po vakcínách i snahu se očkování vyhnout. Je ale nutné si uvědomit, že zkoušet koupit vakcínu, potvrzení o očkování nebo negativní koronavirový test neoficiálními cestami je extrémně riskantní,“ říká Daniel Šafář, Country Manager CZR regionu ve společnosti Check Point.

Více informací najdete v přiložené tiskové zprávě.

Tým Security DNS a.s.

Dokumenty: