GreenLake - Unikátní služba od HPE

Domů >> Aktuality >> GreenLake - Unikátní služba od HPE

Pro svoji firmu požadujete za všech okolností to nejlepší. Pojďme si vzít za příklad firemní vozový park. Chcete, aby počet a typ aut vyhovoval vašim potřebám? Vyžadujete průběžné obměny vozidel, pravidelný servis a nadstandartní služby? Potřebujete eliminovat jednorázové investice a zároveň mít pod kontrolou měsíční náklady a chcete mít možnost jasné finanční predikce nákladů do budoucna? Protože kdo ví, možná budete aut potřebovat časem více, možná méně. 

Chcete stejné nastavení i pro vaše firemní IT? Odpovědí je HPE GreenLake.

Co je HPE GreenLake?

GreenLake je unikátní služba od HPE, která uživatelům přináší řadu výhod. Mimo jiné např.:
•    Poskytování výpočetní a datové kapacity ve formě služby.
•    Variabilitu čerpání IT zdrojů stejnou jako nabízí cloud, ovšem bez nutnosti počáteční investice.
•    Eliminaci rizika předimenzování nebo poddimenzování IT prostředí, včetně všech provozovaných služeb.

HPE vám umí v rámci GreenLake garantovat a poskytovat přesný objem infrastruktury a služeb za cenu přímo úměrnou tomu, co vaše společnost reálně využívá. Pokud porostete, navýší HPE potřebné IT zdroje, výpočetní výkon nebo datový prostor. Pokud ne, můžete ubrat. S GreenLake dokážete velice přesně plánovat infrastrukturu, kterou budete potřebovat. Vyhnete se tak vysokým prvotním investicím a nákupu toho, co možná na začátku nevyužijete. A současně nebudete mít ani problém s případným nedostatkem výkonu nebo kapacity.

Plná kontrola nad vlastními daty.
S HPE GreenLake máte maximální kontrolu nad svými daty, protože ta se nachází ve vašem datovém centru (on-premise). Součástí služby je HPE GreenLake Central,  jehož prostřednictvím získáte přehled o všech IT procesech, které na infrastruktuře běží. Jde o rozhraní, pomocí kterého dokážete optimalizovat jednotlivé úlohy, spravovat interní infrastrukturu, monitorovat výkon a spotřebu zdrojů, řídit náklady. Zároveň můžete plánovat kapacitu potřebnou pro vaší IT infrastrukturu do budoucna.

Variabilita srovnatelná s cloudem.

Představte si, že potřebujete ve vaší společnosti navýšit výpočetní zdroje nebo kapacitu datového úložiště. Ve standartní situaci byste museli nejprve přesně určit, jaké technologie a kapacity budete potřebovat. Následně ověřit, je-li možné vaše existující IT prostředí jednoduše rozšířit, co by bylo nutné případně vyměnit nebo posílit. Pak byste museli naplánovat finanční stránku věci, novou infrastrukturu objednat a čekat na dodávku od výrobců. A nakonec musíte nový hardware a software nainstalovat, naimplementovat a otestovat správnou funkčnost. Se službou HPE GreenLake všechny tyto zdlouhavé kroky odpadají. Potřebné kapacity dokážete kdykoliv jednoduše „nafouknout“ přesně podle vašich potřeb a zaplatíte pouze za to, co skutečně využijete. Tím šetříte nejen finance, ale také čas potřebný k uvedení vašich nových služeb nebo produktů na trh.

IT jako služba.
GreenLake funguje na principu IT as-a-services. Platíte měsíčně a pouze za to, co reálně spotřebujete. Nejsou tam žádné vstupní náklady. Infrastrukturu je možné jednoduše a rychle přizpůsobit vašim potřebám. GreenLake podporuje téměř všechny technologie z HPE portfolia a využívá ho více jak 700 zákazníků po celém světě. 

Nejvyšší bezpečnost a správa dat = Aliance SAP Hana a HPE GreenLake
Elegantním příkladem, že GreenLake opravdu funguje, je aliance se SAP HANA. Spojení dvou silných značek bylo ohlášené koncem léta 2020. Zákazníkům přináší maximální bezpečnost a plnou kontrolu nad daty, současně však výhody běžného cloudu. Díky spojení s HPE tak SAP Hana bude plně řízenou, spolehlivou a automatizovanou službou, která bude fungovat flexibilněji a navíc ji můžete provozovat ve svém datovéma centru či provozovně. A to vše při placení jen za to, co skutečně využijete.

DNS a.s. je oficiálním distributorem HPE GreenLake, rádi vám poskytneme veškeré informace, které budete potřebovat.