Fujitsu Day 2018: Představení řečníků

Domů >> Aktuality >> Fujitsu Day 2018: Představení řečníků

Seznamte se s hlavními řečníky, kteří vystoupí na letošním ročníku Fujitsu Day, který se uskuteční již za necelé 3 týdny v Kongresovém Centru Praha, dne 31. května 2018.
Počet míst ubývá, je tedy nejvyšší čas si zajistit účast.

Zaregistrujte se ZDE

 

Alex Bazin

Svou kariéru zahájil ve Fujitsu v roce 2007 a od té doby se zaměřuje na inovace, nové technologie a rozvoj nových obchodních příležitostí. V roce 2015 byl jmenován ředitelem divize pro internet věcí, kde se soustředil hlavně na cloudové služby, biometrii a identity management.
Alex nyní působí jako viceprezident Fujitsu pro divizi pokročilých technologií a vede tým zodpovědný za vytváření digitálních řešení založených na IoT, umělé inteligenci, blockchainu a robotice. Alex a jeho tým řídí obchodní procesy napříč různými odvětvími od retailu a logistiky, až po strojírenství a zdravotnictví. Jeho tým má také na starosti Centrum Excelence pro digitální služby a vývoj.
Alex studoval multibiometrické systémy na Southamptonské univerzitě, kde získal doktorát. Působí také v akademické sféře, například v Národní fyzikální laboratoři Velké Británie. Jako expert byl součástí různých komisí v rámci Mezinárodní organizace pro normalizaci (ISO).

 

 

Lumír Němec

Bezpečnostní expert, bývalý policista a velitel elitní jednotky SOG (Útvar speciálních operací vojenské policie). Lumír zahájil svou kariéru po pádu komunismu u policie, kde odsloužil 14 let. Dva roky u Ochranné služby vládních činitelů a pak dvanáct let u Útvaru rychlého nasazení Policie České republiky, kde se podílel na zásazích proti zvlášť nebezpečným teroristům. Jeho popisem práce byly i protiteroristické akce.
Má na kontě několik zahraničních misí, včetně nasazení v Afghánistánu, kde jeho jednotka pomáhala britským spojencům při plnění obzvlášť nebezpečných misí v provincii Hílmand. Lumír velel také oblasti ochrany Střed v Kosovu mezi lety 2005 a 2006. Lumír spolupracoval s řadou zahraničních kolegů ze SAS, Delta Force, GSG 9, BBE, GIS, RAID, GIGN a dalšími příslušníky protiteroristických jednotek.
Nyní vlastní agenturu THOR Tactical, která se specializuje na výcvik vojenské a policejní taktiky, jak pro profesionály, tak pro veřejnost. V současné době působí například na území Saúdské Arábie, nebo Sýrie.

 

 

Dariusz Kweciński

Ve Fujitsu začal pracovat již v roce 2006 a od té doby postoupil do vyššího managementu společnosti. Nejprve působil jako manažer segmentu služeb, poté se stal generálním ředitelem polského Fujitsu.

Od června loňského roku je zodpovědný za celý region východní Evropy – tedy Polsko, Česko, Slovensko a Maďarsko. Dariusz je absolventem Varšavské technické univerzity (Politechnika Warszawska).