Fortinet a IBM podepsali dohodu o sdílení informací kybernetických hrozeb

Domů >> Aktuality >> Fortinet a IBM podepsali dohodu o sdílení informací kybernetických hrozeb

Sdílení informací o hrozbách je nezbytné, protože žádné zařízení ani organizace nemá kompletní přehled o všech hrozbách. Čím širší set nástrojů má společnost k dispozici, tím menší je pravděpodobnost při cíleném útoku tyto ochranné prostředky obejít.

 

Tento přístup se nevztahuje pouze na spotřebitele bezpečnostních řešení.  Dokonce i dodavatelé zabezpečení s robustními týmy, které zkoumají globální hrozby, nemohou vidět každou událost. Řešení této výzvy je důvodem, proč Fortinet a IBM Security nyní oznámily, že budou aktivně sdílet informace o hrozbách kybernetických útoků. Cílem dohody je proaktivní boj proti globálním kybernetickým hrozbám, včetně ohrožení soukromí, prostřednictvím sdílení kontextových informací generovanými Fortinet FortiGuard Labs týmem a IBM Security X-Force výzkumným týmem.

 

IBM Security a Fortinet budou přímo spolupracovat a obousměrně sdílet informace o hrozbách prostřednictvím zabezpečených kanálů. Výzkumné týmy IBM Security a Fortinetu monitorují a analyzují bezpečnostní hrozby z různých zdrojů. Tento společný proces sdílení informací o hrozbách bude nyní spojovat jejich hluboké odborné znalosti z výzkumů v oblasti bezpečnosti, pro lepší ochranu zákazníků obou společností.

 

Zdroj: https://www.fortinet.com/blog/business-and-technology/fortinet-and-ibm-sign-cyber-threat-information-sharing-agreement.html

 

Kontaktní osoby: 

Filip Hájek; fhajek@dns.cz; +420 724 222 194
Michal Šmahel; msmahel@dns.cz; +420 724 222 148
Daniel Kosňanský; dkosnansky@dns.cz; +420 724 222 171
Vojtěch Krak; vkrak@dns.cz; +420 724 345 532