Firemní sítě jsou často slabým článkem bezpečnosti celého IT

Domů >> Aktuality >> Firemní sítě jsou často slabým článkem bezpečnosti celého IT

Manažeři IT si nová rizika IoT a miliard vzdáleně připojených zařízení uvědomují. Firmy je ale často ignorují, jak vyplývá z nedávného globálního průzkumu společnosti Fortinet.

Tento průzkum totiž ukázal, že se firmy těmito novými riziky ve svých bezpečnostních strategiích vůbec nezabývají. Obavy z nedostatečného zabezpečení vlastních sítí má 83 % IT manažerů, plných 37 % firemních bezdrátových sítí ale nevyužívá ani autentizaci, tedy to nejzákladnější bezpečnostní opaření pro bezdrátové sítě. 

„IT manažeři by si měli uvědomit, že IT se za posledních pár let radikálně změnilo. Vznikají stále propojenější systémy, útoky se rozrůstají na stále širší škálu zařízení a s rozšiřováním kyberprostoru obecně stoupá i bezpečnostní riziko. Pokud chtějí firmy úspěšně využívat výhod mobility, zabezpečení bezdrátových sítí by mělo být plnohodnotnou součástí firemní IT strategie. Může totiž ochránit nejen uživatele a jejich zařízení, ale především kritické podnikové systémy a data,“ uvádí k problematice Ondřej Šťáhlavský, působící ve společnosti Fortinet na pozici regionálního ředitele pro oblast střední a východní Evropy.

Více naleznete zde.